Gündem 3 Çekmeköy Kitap Fuarıyoğun katılımla başladı

3. Çekmeköy Kitap Fuarı yoğun katılımla başladı

Çekmeköy Belediyesi Madenler Meydanı’na kurulan alanda kurulan 3. Çekmeköy Kitap Fuarı’nın kapılarını açarak kitapseverleri ağırlamaya başladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İstanbul haber: ​3. Çekmeköy Kitap Fuarı yoğun katılımla başladı
82 yayınevi ve yüzlerce yazarın katıldığı . Çekmeköy Kitap Fuarı, 5 Aralık’a kadar kitapseverleri ağırlayacak.

Çekmeköy Belediyesi Madenler Meydanı’na kurulan alanda kurulan 3. Çekmeköy Kitap Fuarı’nın kapılarını açarak kitapseverleri ağırlamaya başladı. 82 yayınevi ve yüzlerce yazarın katıldığı fuar, 5 Aralık’a kadar kitapseverleri ağırlayacak.

Sabah 10:00’da kapıları açılan fuar akşam 21:00’a kadar devam edecek. 3. Çekmeköy Kitap Fuarı; Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Akın İlhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Cenap Yağmur ve yüzlerce kitapseverin katılımı ile açıldı.

3 YÜZ BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ”Üçüncüsünü açtığımız kitap fuarımızın öncelikle Çekmeköy’ümüze, İstanbul’umuza hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Hemen yanı başımızda, metromuzun çıkışı var. Yani Yeşilköy’den, Üsküdar’dan bağlantılı bir metronun şu anda son noktası burası. Az evvel Bilal kardeşim dedi, geçen sene 2 yüz binin üzerinde bir ziyaretçi geldi İnşallah bu sene 3 yüz binleri geçecek olan bir potansiyeli var. Bizler istiyoruz ki insanımız, gencimiz, yaşlımız bir kitabı, bir eseri hemen arayıp bulsun” dedi.

Çekmeköy’de kış dönemi başladı
GÜNDEM
Çekmeköy’de kış dönemi başladı

Çocuklarla iletişim kurmak çok kıymetli
GÜNDEM
Çocuklarla iletişim kurmak çok kıymetli

Ukrayna’da Rusya ve Batı’dan güç gösterisi: Üç koldan askeri gerilim
Dünya

Ukrayna’da Rusya ve Batı’dan güç gösterisi: Üç koldan askeri gerilim

ABD, NATO ve Rusya arasında geçen hafta diplomasi masasının devrilmesinin ardından, taraflar Ukrayna’da gerilimi artıracak karşılıklı adımlar atıyor. Rusya, askeri yığınak yaptığı Ukrayna sınırında Belarus ile ortak tatbikat yapmaya hazırlanıyor. İngiltere, Ukrayna’ya tanksavar ve eğitim personeli gönderdiğini açıkladı. Kanada özel kuvvetler askerlerinin de Ukrayna’da olduğu iddia edildi. Kiev ise Sovyetler döneminden kalma eski sığınakları yeniliyor.
DEAŞ geri döndü: Terör örgütü Irak ve Suriye’de faaliyetlerini artırdı
Dünya

DEAŞ geri döndü: Terör örgütü Irak ve Suriye’de faaliyetlerini artırdı

ABD’nin bölgeyi dizayn etmek için kullandığı DEAŞ, 2021 yılında resmen geri döndü. Cezaevlerindeki DEAŞ’lıların para karşılığı serbest kalmasıyla terör örgütü hem Irak hem Suriye’de faaliyetlerini arttırdı. Geçen yıl DEAŞ saldırılarında ölenlerin oranı yüzde 28 arttı.
Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız: Kalitesiz fotoğraf gözümüze batıyor
Hayat

Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız: Kalitesiz fotoğraf gözümüze batıyor

Fotoğraf çekmenin çok kolay ve az maliyetli olduğu günümüz dünyasında dijital fotoğrafçılığı nereye koyacağımızı fotoğraf ustalarıyla konuştuk. Fotoğraf sanatçısı Coşar Kulaksız, “Dijital fotoğraf kalitesizliğe neden olmadı, ama kalitesiz fotoğrafların paylaşımına izin verdiği için gözümüze batıyor” ifadeleriyle durumu özetledi. Teknolojinin gelişimiyle çeşitliliğin artması ise gelecek için umut verici olarak görülüyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.