GündemKılıçdaroğlu durmadan yalan söylüyor yüzü de kızarmıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: Kılıçdaroğlu durmadan yalan söylüyor, yüzü de kızarmıyor

'Kılıçdaroğlu durmadan yalan söylüyor yüzü de kızarmıyor'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hitlerin meşhur adamı olan Joseph Goebbels’e benzettiğini ifade ederek, "Durmadan yalan söylüyorlar, ama yüzü de kızarmıyor. Kurduğumuz bu dirliği, bu düzenliği bozmak için dışarıda envai türlü oyun oynanıyor" dedi.

Haber MerkeziIHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te
IHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te
IHA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Bitlis'te

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hitlerin meşhur adamı olan Joseph Goebbels’e benzettiğini ifade ederek, “Durmadan yalan söylüyorlar, ama yüzü de kızarmıyor” dedi.

Bazı açılışlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis’te bulunan Bakan Mehmet Özhaseki, Bitlis Valiliği ziyaretinin ardından çarşı merkezinde hayata geçirilen ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesinin açılış kurdelesini kesti.

Arifbey Caddesi’nde açılış yapan Özhaseki, esnafı da ziyaret etti. Ardından AK Parti İl Başkanlığına geçen Bakan Özhaseki, burada ‘Aralık Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, Kılıçdaroğlu’nu Hitlerin meşhur adamı olan Joseph Goebbels’e benzettiğini ifade ederek, “Meşhur Hitlerin bir bakanı vardı, adı Joseph Goebbels. Hitlerin propaganda bakanıydı. Onun en önemli özelliği şuydu. ‘Bir, yalan söyleyeceksiniz. İki, yalanı tekrar edeceksiniz. Üç, büyük büyük yalan söyleyip tekrar edeceksiniz ki toplumu buna inandırabilesiniz’ derdi. Aynen bu taktiğe başladılar şimdi. Durmadan yalan söylüyorlar, ama yüzü de kızarmıyor. Kurduğumuz bu dirliği, bu düzenliği bozmak için dışarıda envai türlü oyun oynanıyor” dedi.
"Tam dönüm noktasındayız"

REKLAM

Rıza Sarraf üzerinden Türkiye’ye şantaj yapıldığını anlatanda Bakan Özhaseki, “Hep birlikte biz PKK gibi belayı yaşadık. Allah bir daha göstermesin, defter kapandı inşallah, bir daha açılmayacak. Zaten Güneydoğu’da yapılan çatışmalardan 70 bine yakın kardeşimizin evi yıkıldı. 35-40 binin evi onarılacak durumdaydı, paralarını tek tek ödedik. 30 bine yakın evi de bitirerek teslim ettik. Oradaki kardeşlerimize evinde ayrıldığı günden bugüne kadar kira paralarını ödedik. Yani devlet bir elini kötüye vurunca, şefkat eli de mazlumun yaralarını sarıyor. Tam dönüm noktasındayız. İçeriden ve dışarıdan fitne kuyuları yaptıklarının farkındayız. Şu anda Amerika’da devam eden o çadır tiyatrosunda bile Türkiye’nin başına örülecek çorabın nasıl bir şey olduğunun siz farkındasınız. Buradan götürdükleri bir adamı ‘ya 110 sene içeride yatacaksın ya da şu yalanları söyle kurtul’ şantajını önüne sürüp, FETÖ’cülerle birlikte yürüyüp sonra FETÖ’cülerin satın aldığı hakimlerle beraber karar verdirmek kadar adilik olmaz. Bütün bu işlerin farkındayız. Onların bize vereceği zarar yok, hiç umurumuzda bile olmaz” dedi.
"Bu coğrafya, mazlumların sığınma yeri oldu"

REKLAM

Zor bir coğrafyada yaşadıklarını belirten Bakan Özhaseki, “Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın zorluğu belki biraz koşularımızdan kaynaklanıyor, belki inançlarımızdan, bekli de kadim medeniyetlerimizden kaynaklanıyor. Çevremize liderlik eden bir ülke olmamızdan kaynaklanıyor. Belki çevremizde liderlik edecek başka ülke olmayıp da Türkiye olarak bizde onları şemsiye altında tutarak mazlumun derdine deva olarak önümüzdeki yollara hızla devam ettiğimiz için üzerimize haset geliyorlar. Bu coğrafya dünyanın eski yerleşim yerlerinden birisidir. Son dönemde de mazlumların sığınma coğrafyası oldu. Son yüzyılda Balkanlarda daralan kardeşlerimiz buraya gelmişler. Şunu da bilelim ki bu dünyaya gelirken kimse dilekçe vererek gelmiyor. Allah böyle takdir etmiş, böyle yaratmış, peki fark nerde, tabi ki adamlıkta” şeklinde konuştu.

REKLAM

Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

Medyaya
tehdit
GÜNDEM
Medyaya tehdit

Janssen'in ayağının son hali endişelendirdi
Spor

Janssen'in ayağının son hali endişelendirdi

Fenerbahçe'de sakatlığı nedeniyle tedavi sürecinde olan Vincent Janssen'in ayağında özel bir koruyucunun yer aldığı görüldü. Yıldız futbolcunun menajeri de oyuncunun sahalara dönüşünün net bir tarihi olmadığını açıklamıştı.
Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım
Spor

Bayern Münih maçı sonrasında Alex de Souza'dan olay paylaşım

Fenerbahçe tarihinin efsane isimleri arasında bulunan Alex de Souza, Beşiktaş'ın Bayern Münih'e 5-0 mağlup olduğu maçın ardından sosyal medyada ses getiren bir paylaşımda bulundu. Alex de Souza'nın 7 yıl önce oynanan ve hat-trick yaptığı maçı, bu müsabakadan sonra paylaşması manidar bulundu.
Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın
Gündem

Sahneyi izleyen polisten dizi oyuncularına şok baskın

Adana Ceyhan'da internet üzerinden yayımlanan bir dizide uyuşturucuyu ile suçu ve suçluyu övdükleri ileri sürülen oyunculara polis şafak vakti operasyon yaptı. Diziyi izleyen polis dizi filmi içerisinde “Muzlu Süt mü Sigara mı” isimli sahnesinde alenen uyuşturucu madde kullanımına özendirme suçunun oluştuğunu belirledi.
2060 rakımda üretiyorlar
Ekonomi

2060 rakımda üretiyorlar

Muş'un Varto ilçesinde 2060 rakımlı dağın yamacına kurulan alabalık tesisinde, yavru alabalık üretimi için sağım işlemi yapıldı.
Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi
Hayat

Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi

Çukur son bölümünde yayınlanan trafik polisi sahnesi, sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Trafikte makas atarak ilerleyen Emrah Komiser'in kendisini durduran polis memuruna 'Haritadan yer seç' ifadesinde bulunması, izleyicilerin tepkisini çekti. Ay Yapım tepkiler sonrasında, Emrah Amir'in trafik polisinden özür dileme sahnesini yayınladı. İşte Emrah Komiser'in trafik polisinden özür dileme sahnesi...