Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem PKKya dev operasyon Ara bul yok et

PKK'ya dev operasyon: Ara bul yok et

İçişleri Bakanlığı, bölücü terör örgütüne yönelik "ara-bul-yok et" stratejisinin uygulanacağı ilkbahar-yaz operasyonlarının başlatıldığını bildirdi. İlkbahar-yaz operasyonları kapsamında 9 bin 630 planlı operasyon, 1 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek.

Haber Merkezi DHA
PKKya dev operasyon: Ara bul yok et
Arşiv

İç güvenlik operasyonlarıyla kırsalda tükenme noktasına gelen terör örgütünü tamamen Türkiye gündeminden çıkarmak amacıyla, ilkbahar - yaz dönemi operasyonları başlatıldı. İçişleri Bakanlığı, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucularının yer alacağı 9 bin 630 planlı operasyonun, 1 Ekim 2021 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

ARA-BUL-YOK ET STRATEJİSİ

Teröristlerin tüm barınma alanlarındaki inlerine girilecek olan operasyonlarda strateji, istihbarata dayalı nokta operasyonlarla terörü kaynağından "ara, bul, yok et"olacak. Böylelikle, baskı sürdürülerek teröriste bölge dar edilecek.

SONBAHAR-KIŞ OPERASYONLARINDA 75 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik, 1 Ekim 2020-15 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenen “Sonbahar-Kış Operasyonları” ise başarıyla tamamlandı. Bu kapsamda, 7 bin 424 sonbahar-kış operasyonu planlanmasına rağmen 8 bin 915 operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda, 75 terörist etkisiz hale getirilirken, 915 sığınak ve mağarada, 233 Mayın/el yapımı patlayıcı (EYP), 292 silah, 465 el bombası, 891 tüp ve 31.6 ton gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı 6 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon görüntülerini paylaştı
OYNAT 00:38
Milli Savunma Bakanlığı 6 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon görüntülerini paylaştı
Irak kuzeyindeki Pençe Kaplan bölgesinde tespit edilen ve eylem hazırlığında olduğu belirlenen 6 PKK'lı terörist, ateş destek vasıtalarımızla etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığı resmi twitter hesabından paylaşılan görüntülerde, 'Teröristle mücadelemiz etkili ve kararlı şekilde sürüyor!' ifadelerine yer verildi.

Hakkari'de PKK'lı teröristlerin inine operasyon
GÜNDEM
Hakkari'de PKK'lı teröristlerin inine operasyon
  • Bakanlık, devletin tüm kurumları ile koordinasyon ve iş birliği çerçevesinde, Türk milletinin desteği ile terörle mücadelede yakalanan başarının artan bir tempo ile kararlılıkla sürdürüleceğini bildirdi.

Türk SİHA'ları PKK elebaşı Öcalan'ın yaşadığı evi yerle bir etti
DÜNYA
Türk SİHA'ları PKK elebaşı Öcalan'ın yaşadığı evi yerle bir etti
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.