Gündem Bakan Akar Harekat Merkezi faaliyet geçti

Son dakika: Hulusi Akar'dan İdlib ve güvenli bölge açıklaması

Bakan Akar: Harekat Merkezi faaliyet geçti

Milli Savunma Bakanı Bakanı Akar, Birleşik Müşterek Harekat Merkezi ve İdlib'deki faaliyetlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Merkezin tam kapasiteyle çalışmaya başladığına işaret eden Akar, "Güvenli bölge tesisinde ilk ortak helikopter uçuşu bugün yapılıyor. Ayrıca teröristlere ait mevzilerin ve tahkimatın tahribine de başlandı." şeklinde konuştu.Hulusi

Haber Merkezi AA
Milli Savunma Bakanı Akar.
Milli Savunma Bakanı Akar.

Türkiye ile ABD arasında yürütülen güvenli bölge ve İdlib'de yaşanan gelişmelerle ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan önemli açıklamalar geldi.

Şanlıurfa'daki Müşterek Harekat Merkezi'nin tam kapasiteyle çalışmaya başladığının altını çizen Akar, şöyle devam etti:

"Güvenli bölge tesisi için ilk ortak helikopter uçuşu bugün yapılıyor. Ayrıca teröristlere ait mevzilerin ve tahkimatın tahribine de başlandı.

Türk ve Amerikan helikopterleri Tel Abyad’ı izliyor. (Kaynak: @SRYOKA_)n

Müdafaa hakkımızı kullanırız

İdlib'de gözlem noktalarımıza veya oradaki varlığımıza yönelik herhangi bir saldırıda meşru müdafaa hakkımızı sonuna kadar kullanırız.

Pençe-1'de 64, Pençe-2'de 16 olmak üzere son 8 ayda Irak’ın kuzeyinde 654 terörist etkisiz hale getirildi. Pençe-3 başarıyla devam ediyor."

Pençe 3 harekatı: Askeri ve diplomatik açıdan son derece stratejik
GÜNDEM
Pençe 3 harekatı: Askeri ve diplomatik açıdan son derece stratejik

Kuzey Irak'ta Pençe-3 operasyonu başlatıldı
GÜNDEM
Kuzey Irak'ta Pençe-3 operasyonu başlatıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.