Gündem Sultanbeylide 56 bin aileye ulaşıldı Koronavirüse karşı ilk günden beri sıkı tedbirler eşliğinde çalışmalar sürdürülüyor

Sultanbeyli’de 56 bin aileye ulaşıldı: Koronavirüse karşı ilk günden beri sıkı tedbirler eşliğinde çalışmalar sürdürülüyor

Sultanbeyli Belediyesi, koronavirüse karşı ilk günden itibaren tedbirlerini alarak çalışmalarına başladı. İbadethaneler, okullar, kuaförler, cadde ve sokaklar dezenfekte edildi. Yalnız yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürüldü, Sultanbeyli Belediyesi, Kaymakamlık ve STK işbirliğiyle yaklaşık 56 bin aileye yardım ulaştırdı. 20 bin aileye, belediye erzak kolisi dağıtırken, 27 bin aileye de devlet tarafından nakit yardım yapıldı. İlçenin farklı noktalarına maske ve eldiven atık kutuları yerleştirildi, dört bir yana “Evde kal” uyarıları yazıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bundan sonra da tedbirlere uymaya harfiyen devam ederek salgınla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu günleri hep birlikte başarıyla atlatacağız” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Belediye tarafından tek başına yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürülüyor.
Belediye tarafından tek başına yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürülüyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen koronavirüse karşı Sultanbeyli Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Açıklanan tedbirleri ivedilikle uygulamaya koyan belediye, ilçede bulunan okulları, camileri, berberleri, kuaförleri, cemevlerini, minibüs hatlarını, emniyet araçlarını, kültür merkezlerini, cadde ve sokakları, meydanları, eczaneleri, spor salonlarını ve halkın yoğun olduğu alanları dezenfekte etmeye devam ediyor. Kent meydanı düzenli olarak yıkanıyor, evinde tek başına yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürülüyor. Tedbirler kapsamında ilçede düzenli olarak gerçekleştirilen kültür etkinlikleri ertelendi, belediye bünyesinde bulunan gençlik merkezleri online eğitime geçti. Sultanbeyli Belediyesi, Kaymakamlık ve STK işbirliğiyle yaklaşık 56 bin aileye yardım ulaştırdı. 20 bin aileye belediye erzak kolisi dağıtırken, 27 bin aileye de devlet tarafından nakit yardım yapıldı.

Hüseyin Keskin

BAŞKAN’DAN BAYRAM TEBRİĞİ

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptığı değerlendirmede, ilçe belediyesi olarak alınabilecek tüm tedbirleri uygulamaya koyduklarını ifade ederek, “Dünyamız büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok önemli tedbirler uygulanıyor. İlçemizde dezenfekte çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Kültür merkezleri, spor salonları, okullar, kütüphaneler, nikah salonu, meydanlar, berberler, kuaförler, sağlık kuruluşları, eczaneler, parklar, halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlar, cadde ve sokakları dezenfekte etmeye devam ediyoruz” dedi. Evde tek başına yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürdüklerini, yaklaşık 20 bin kişiye erzak kolisi ulaştırdıklarını kaydeden Başkan Keskin, “Açıklanan veriler umut verici. Alınan tedbirler hamdolsun ülkemizi başarılı sonuçlara ulaştırıyor. Bundan sonra da tedbirlere uymaya harfiyen devam ederek salgınla mücadelemizi devam ettirmeliyiz. Bu süreci hep birlikte başarıyla atlatacağız. Tüm hemşehrilerime bu sürece verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık dolu nice Ramazanlar ve bayramlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Dezenfekte çalışmaları hız kesmiyor

Sultanbeyli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

***

Sultanbeyli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

***

Sultanbeyli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

***

Sultanbeyli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

***

Sultanbeyli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.
  • Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, özel halk otobüslerini dezenfekte etti. Yaklaşık 90 otobüste detaylı çalışma yapan uzman ekip, şoförleri ve yolcuları da kurallara uymaları konusunda uyardı. Diğer taraftan ilçedeki eczaneler, ATM’ler dezenfekte edildi. Bu çalışmalar kapsamında Sultanbeyli Belediyesi ilçede sokak ve caddeleri dezenfekte ediyor. Parklar ve halkın yoğun olarak kullandığı alanlar sürekli dezenfekte ediliyor.

Çocuklara ‘hijyen’ oyunu

Hızlı ve Tertemiz adı verilen oyun sosyal medya üzerinden paylaşıldı

Koronavirüs günlerinde evde kalarak salgının yayılmasını en aza indiren çocuklar için Sultanbeyli Belediyesi özel bir oyun hazırlattı. Hızlı ve Tertemiz adı verilen oyun sosyal medya üzerinden paylaşıldı ve paylaşan herkes oyuna sahip oldu.

Gençlere kitap sürprizi

Sultanbeyli Belediyesi teşvik etmek amacıyla gençlere kitap hediye etti.

***

İlçenin birçok noktasına maske ve eldiven atık kutuları yerleştirildi.

  • 15-20 yaş arası gençlere yürüme mesafesinde sokağa çıkma izni verildiğinde Sultanbeyli Belediyesi teşvik etmek amacıyla gençlere kitap hediye etti. İlçenin farklı noktalarında bekleyen ekipler gençlere kitaplarını vererek sağlıklı günler diledi, özellikle maske ve sosyal mesafe konusunda kendilerini uyardı. Diğer taraftan 65 yaş ve üstü yaşlıların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf oldukları gün de onlara hijyen malzemeleri, maske hediye edildi.

Berberler bereket duasıyla açıldı

Sultanbeyli Belediyesi de ilçedeki kuaför ve berberlere maske, dezenfektan ve bereket duası dağıttı.

Koronavirüs sürecinin ilk normalleşme adımı atıldı; kuaförler, berberler ilk müşterilerini karşıladı. Sultanbeyli Belediyesi de ilçedeki kuaför ve berberlere maske, dezenfektan ve bereket duası dağıttı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de ilçedeki bir berberin ilk müşterisi oldu.

Sokak hayvanları unutulmadı

En iyi dostlarımız bu zorlu süreçte de yalnız bırakılmıyor.
  • Sultanbeyli Belediyesi tarafından kurulan Hayvanseverler Platformu, sokak hayvanları için daha önce oluşturulan beslenme istasyonlarına düzenli olarak mama ve su bırakıyor. En iyi dostlarımız bu zorlu süreçte de yalnız bırakılmıyor.

SUGEM’de dijital dönem

Öğrenciler, sugem.net üzerinden derslere katılıyor.

Koronavirüs sebebiyle gençlik merkezleri, hobi kursları, bilim ve teknoloji kursları eğitime online olarak devam ediyor. Öğrenciler, sugem.net adresine giriş yaparak online olarak dersleri takip ediyor.

20 bin yardım kolisi dağıtıldı

Ramazan ayı boyunca yaklaşık 20 bin ihtiyaç sahibine yardım yapıldı.
  • Sultanbeyli’de Ramazan her yıl bir başka yaşanırdı. Bu sene pandemiden dolayı sokak iftarları yapılamadı. Ancak bu sefer de ekipler, iftar sofralarını vatandaşın evine kurdu. Sultanbeyli Belediyesi Ramazan ayı boyunca yaklaşık 20 bin ihtiyaç sahibine yardım kolisi ulaştırdı. Evinde tek başına yaşayan yaşlılara iftarlık sıcak yemek götürüldü.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Keskin, ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmini gençlerle izledi
HAYAT
Sultanbeyli Belediye Başkanı Keskin, ‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’ filmini gençlerle izledi
Abone Ol Google News
Libyada zafer coşkusu

Libya'da zafer coşkusu

​Trablus'ta halk, Terhune ve Beni Velid zaferlerini kutladı.
Çarklar yenidentam güç dönüyor

Çarklar yeniden tam güç dönüyor

​"Hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz."
Amerika şiddet üzerine kurulu

Amerika şiddet üzerine kurulu

​Siyahi aktivist Barron, ABD gerçeğini anlattı.
BAE'de 'Küçük İsrail'

BAE'de 'Küçük İsrail'

​Binlerce Yahudi, BAE'de Yahudi topluluğu kurdu.
Gurbetçiler dönüyor

Gurbetçiler dönüyor

​Sıla hasreti tedbirlerle sona eriyor.
KKTC bölgenin Singapur’u olur

KKTC bölgenin Singapur’u olur

​Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yapısal dönüşüme dikkat çekti.
Seyahatname'deki<br>gizemli Ayasofya

Seyahatname'deki
gizemli Ayasofya

​Dünyanın en büyük gezginlerinden Evliya Çelebi'nin gözünden...
Dört bin çiftçimiz<br>dijital pazarda

Dört bin çiftçimiz
dijital pazarda

​Ücretsiz hazine arazilerinde tahsis başladı.
Gerçek yüzünü gördük

Gerçek yüzünü gördük

​İletişim Başkanı Altun, Antifa'yı değerlendirdi.
Tarafı olduğu davaya bilirkişi atandı

Tarafı olduğu davaya bilirkişi atandı

Mahkemenin bilirkişi skandalı.
Yerli motorlu<br>zırhlılar 2021'de

Yerli motorlu
zırhlılar 2021'de

​TÜMOSAN çalışmalara hız kesmeden devam ediyor.
İlhak protesto edildi

İlhak protesto edildi

​Tel Aviv'deki protestoya ABD'li senatör de destek verdi.
Türkiye'nin 24 saati

Türkiye'nin 24 saati

Vefat eden sayısı 21, iyileşen sayısı bin 922.
Libya'da sıcak saatler

Libya'da sıcak saatler

​Ordu, Sirte kentini darbeci Hafter militanlarından geri aldı.
Yusufeli Barajı açıklaması

Yusufeli Barajı açıklaması

"Ekonomimize yılda tam 1.5 Milyar TL katkıda bulunacak."
Dev projelerde sona doğru

Dev projelerde sona doğru

​Erdoğan: Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı.
Bakan fotoğrafını paylaşmıştı

Bakan fotoğrafını paylaşmıştı

​"Gözüme güneş geldiği için maskeyle kapattım."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.