Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Hayat Bursada vaka sayılarında artış 2 kata yaklaştı vatandaş isyan etti Görüyorsunuz kurallara uyan yok

Bursa'da vaka sayılarında artış 2 kata yaklaştı vatandaş isyan etti: 'Görüyorsunuz kurallara uyan yok'

Bursa'da, vaka sayılarındaki artış 2 katına yaklaşırken, kentin işlek cadde ve sokaklarındaki yoğun kalabalık dikkat çekti.

Haber Merkezi DHA
Bursada vaka sayılarında artış 2 kata yaklaştı vatandaş isyan etti: Görüyorsunuz kurallara uyan yok
Bursa

Sağlık Bakanlığı'nın 2 Nisan’da açıkladığı haftalık koronavirüs risk haritasında 100 binde 260’lık vaka sayısıyla ‘çok yüksek risk’ grubunda yer alan Bursa’da, dün açıklanan verilere göre vaka sayıları 100 binde 418’e yükseldi. Yaklaşık 2 kat artan vaka sayılarına rağmen cadde, meydan ve çarşılardaki kalabalık dikkat çekerken, bazı vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadıkları gözlendi.

‘VAKA SAYILARI BU TEMPOYLA 4 KATINA ÇIKACAK'

Kent halkından Kemal Engin, vaka sayılarının bu tempo ile sürdüğünde 4 katına çıkabileceğini kendisinin mecburi ihtiyaçları için dışarı çıktığını anlatarak "Ama herkes böyle düşünmüyor tabi. Bu geçici önlemler ne kadar faydalı olacak bilmiyorum. Bu pandemi 2 seneden önce bitmez. Virüs pik yapacak, ondan sonra gidecek. Ramazan olduğu için eskiye göre biraz daha az ama insanları evde tutamazsınız. Biz bir de Türk toplumu olarak hiçbir şeyden korkmuyoruz. Ondan da kaynaklanıyor” dedi.

Sağlık Bakanı Koca en çok vaka artışı olan illeri açıkladı
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanı Koca en çok vaka artışı olan illeri açıkladı

'KURALLARA UYAN YOK'

Çarşı ve pazarlardaki kalabalığa dikkat çeken Ramazan Çakır da, “Görüyorsunuz, kurallara uyan kimse yok. Biraz da kendimizde bulacağız hatayı, herkes bana bir şey olmaz diyor. Böyle bir şey yok. Ben mesela 65 yaş üstüyüm benim de dışarıda olmamam lazım. Aşı oldum korona bana yaklaşmaz demememiz lazım. Ama benim işimi gören yok mecburen çıkıyorum. Vakalar azalmaz, azalması mümkün değil. Tedbirleri devletin alması lazım. Bazen önlemler sıklaştırılıyor sonra gevşetiliyor. Böyle olmaz. Serbest olunca böyle oluyor işte” diye konuştu.

Koronavirüs vaka sayısı 79 ilde arttı, 2 ilde azaldı
KORONAVİRÜS
Koronavirüs vaka sayısı 79 ilde arttı, 2 ilde azaldı

Türkiye'ye bir sağlık üssü daha: 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi inşaatında yoğun çalışma
GÜNDEM
Türkiye'ye bir sağlık üssü daha: 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi inşaatında yoğun çalışma
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.