Koronavirüs Koronavirüs hastalarına özel aplikasyon Hastalar ve temaslıları zorunlu olarak indirecek

Koronavirüs hastalarına özel aplikasyon: Hastalar ve temaslıları zorunlu olarak indirecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada koronavirüs hastaları için özel olarak hazırlanan aplikasyon geliştirildiğini bildirdi. Operatör ve BTK işbirliğiyle geliştirilen aplikasyonu hastalar zorunlu olarak indirecek ve vakaların izole olmalarını evde takibini dışarı çıkıp çıkmadığı bu uygulama üzerinden takip edilecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Aplikasyon yakında kullanıma alınacak.
Aplikasyon yakında kullanıma alınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca'nın açıklamalarından öne çıkan yeni gelişme ise koronavirüs hastaları için özel olarak hazırlanan aplikasyon geliştirildiğini bildirdi. Operatör ve BTK işbirliğiyle geliştirilen aplikasyonu hastalar zorunlu olarak indirecek ve vakaların izole olmalarını evde takibini dışarı çıkıp çıkmadığı bu uygulama üzerinden takip edilecek. Bakan Koca'nın açıklaması şöyle:

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 76 vatandaşımız daha koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti
KORONAVİRÜS
Sağlık Bakanı Koca açıkladı: 76 vatandaşımız daha koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti

Koronavirüs takip aplikasyonu


Vakalarımız temaslı olanları şüpheli olan vakalarımızı takip etmek ve bu vakaların izole olmalarını evde takibini dışarı çıkıp çıkmadığını görmek üzere bir çalışma yapıldı. Operatör ve BTK işbirliğiyle olan bir tablo. Bir iki gün içinde devreye girmiş olacak.

Aplikasyonla hastalar takip edilecek.

Bu aplikasyonu indirdikten sonra hareketliliği gördüğünde bir mesajla kendisini uyaran, evde izole olmasını hatırlatan ve devamında gerekli görüldüğünde emniyet kuvvetlerinin de devreye gireceği bir sistemden bahsediyorum. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde İletişim Başkanlığımızda açıklamalar yapılmış olacak.Önümüzdeki bir iki gün içerisinde devreye girecek. Aplikasyon geliştirildi ve hastalarımız bunu indirmek zorundalar. Burada takip ve kendi durumlarını görebilecekleri bir sisteme geçmiş oluyoruz.

Koronavirüsle mücadelede sinyal izleme yöntemi: Türkiye de geçebilir
KORONAVİRÜS
Koronavirüsle mücadelede sinyal izleme yöntemi: Türkiye de geçebilir
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.