Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor Yılın Stadı yarışmasına Türkiyeden iki aday

'Yılın Stadı' yarışmasına Türkiye'den iki aday

'2020 Yılın Statları' yarışmasının adayları belirlendi. Gürsel Aksel Stadyumu ile Çorum Yeni Şehir Stadyumu listede yer aldı.

Haber Merkezi AA
Yılın Stadı yarışmasına Türkiyeden iki aday
15 bin kapasiteli Çorum Yeni Şehir Stadyumu

StadiumDB.com tarafından her yıl yeni tamamlanan statlar arasında internet üzerinden yapılan değerlendirmeyle dünyanın en iyi statları belirleniyor.

Bu yıl 11'incisi düzenlenen yarışma kapsamında 2020 yılında hizmete giren statlar arasında 2'si Türkiye'den toplam 20 stat, '2020 Yılın Stadı' adayı olarak belirlendi.

Türkiye'nin, Çorum Yeni Şehir Stadı ve İzmir Gürsel Aksel Stadı ile 2 statla temsil edildiği yarışmada Amerika'dan 4, Japonya ve Katar'dan 2'şer, Gürcistan, İsrail, İngiltere, Şili, Avustralya, İsviçre, Fildişi Sahilleri, Romanya, Malezya, Çin'den birer stat 'yılın stadı' seçilmek için yarışıyor.

25 bin kapasiteli Gürsel Aksel Stadyumu
25 bin kapasiteli Gürsel Aksel Stadyumu

10 Mart'ta açıklanacak

Sporseverlerin internet üzerinden 7 Mart'a kadar yapacakları oylamanın ardından stadyum mimarlarından oluşan jürinin değerlendirmesiyle belirlenecek yılın stadının 10 Mart'ta açıklanması planlanıyor.

Türkiye modern stadyumlarla parlıyor
SPOR
Türkiye modern stadyumlarla parlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durmak yok gollere devam
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durmak yok gollere devam
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.