DSÖ Gazze'deki içler acısı durumu ortaya koydu: İnsanlar hayal bile edilemeyecek şartlara katlanıyor

Terör devleti İsrail'in soykırım saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de içler acısı durum giderek kötüleşiyor. İnsanlığı ayaklar altına alan İsrail'in neden olduğu olumsuz yaşam şartlarına ilişkin dikkat çeken bir açıklama da Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) geldi. DSÖ Ofisi yaptığı açıklamada, Gazzelilerin hayal bile edilemeyecek şartlara katlandığı ifade edilerek, "Binlerce kişi soğuk ve yağmura karşı elverişli düzeyde barınaktan yoksunken, hastalıklar durumu daha da zorlaştırıyor” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi IHA
Gazze

İşgal altındaki Filistin topraklarındaki Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Ofisi tarafından, İsrail'in Gazze Şeridi'nde devam eden ablukasına yönelik yapılan açıklamada, “İnsanlar hayal bile edilemeyecek şartlara katlanıyor” denildi.

"İnsanlar hayal bile edilemeyecek şartlara katlanıyor"

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 119 gündür aralıksız devam ediyor. İsrail güçlerinin bölgede sürdürdüğü acımasız saldırılar yerleşim yerlerini yok ederken, çoğu çocuk ve kadın 27 bin 131 Filistinliyi ise hayattan kopardı. Soğuk kış günlerinde barınacak yeri kalmayan veya çadırlarda yaşamlarını sürdüren Filistinliler için zaten zor olan durum ise daha da kötüleşiyor. İşgal altındaki Filistin topraklarındaki Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yapılan açıklamada, “İnsanlar hayal bile edilemeyecek şartlara katlanıyor. Bitkin, aç ve travma geçirmiş durumundalar. Aileler her şeylerini kaybettiler ve defalarca yerinden edilmeyle karşı karşıyalar. Binlerce kişi soğuk ve yağmura karşı elverişli düzeyde barınaktan yoksunken, hastalıklar durumu daha da zorlaştırıyor” ifadeleri kullanıldı.


Eski İsrail İstihbarat Şefi: Gazze'de intikam savaşı yürütüyoruz

Haaretz: İsrail askerleri onay almaksızın Gazze'de Filistinlilere ait evleri ateşe veriyor

Katil İsrail'den Refah kentine 'kara saldırısı' sinyali: Herkesi ortadan kaldıracağız