Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası dikkat çeken açıklama: Otomobil piyasasındaki balonu söndürdük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. 'Fırsatçılara göz açtırmıyoruz' diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Denetimler ve attığımız adımlarla otomobil piyasasındaki balonu söndürdük. Yanıltıcı ilan verilmesi halinde 100 bin liraya kadar para cezası uygulayacağız" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası millete sesleniş konuşması yaptı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan internet üzerinden yanıltıcı ilan yayınlayanların yanı sıra site sahiplerine de ceza uygulanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama şöyle:

"Son dönemde hayat pahalılığının gıdadan kiraya kadar dengesizlikleri gidermek bizim önceliğimizdir. Mücadele yürütüyoruz. Fırsatçılara göz açtırmıyoruz.

Denetimler ve attığımız adımlarla otomobil piyasasındaki balonu söndürdük. İlan sitelerini 1 Kasım'dan itibaren sahte ilanlardan mesul tutuyoruz. Yanıltıcı ilan verilmesi veya bu konuda zafiyet gösterilmesi halinde 100 bin liraya kadar ceza vereceğiz.

Deprem bölgesinde inşaat malzemelerinin fiyatıyla ilgili benzer durum yaşandığını görüyoruz. Depremzedelerimizi aç gözlülerin insafına bırakmayacağız. Gerekli tedbiri alarak bu fırsatçıların üstüne gideceğiz."


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalar: Türkiye'ye dost olan kazanır husumet besleyen kaybeder

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan evlilik kredisi müjdesi: Meclis'in takdirine sunuyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere vergisiz telefon ve bilgisayar müjdesi: Telefon ve bilgisayar için 5 bin 500 liraya kadar teknoloji desteği vereceğiz