Ev hanımlarına prim desteği: Bakan Işıkhan 'prim güncellemesi sözü yerine gelecek' diyerek duyurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası çalışma hayatını yakından ilgilendiren konularla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, Bağ-Kur kapsamındakilerin emekli olmaları için gerekli prim gün sayısında güncelleme ve ev kadınlarına prim desteği konusuna ilişkin Orta Vadeli Programı işaret etti.

Resul Ekrem Şahan Yeni Şafak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur kapsamındakilerin emekli olmaları için gerekli prim gün sayısında güncelleme ve ev kadınlarına prim desteği konusuna ilişkin Orta Vadeli Programı işaret etti.


Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası çalışma hayatını yakından ilgilendiren konularda gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Prim güncellemesi sözü yerine gelecek!

Işıkhan, “Bağ-Kur’la ilgili, emekli prim gün sayısının 9 binden 7200’e düşürülmesi konusunda Orta Vadeli Planda hayata geçireceğiz. Onda sıkıntı yok. O söz mutlaka yerine gelecek ama bütçe disiplininden de çok uzaklaşmamamız gerekiyor. Kadınlara prim desteğini de gündemimize alacağız tabii ki" diye konuştu.


Ev hanımlarına prim desteği

Ev kadınlarına prim desteği konusuna ilişkin konuşan Işıkhan, "Gündemimizde var, orta vadede. Madde, madde ele alacağız inşallah. Tamamen bütçe disiplinine bağlı. Allah nasip ederse enflasyon hedefimizi tutturduk, refah artışını da gerçekleştirmiş olacağız. Refahta artış olduktan sonra her şey daha da iyi olacak" dedi.


Bakan Işıkhan: Emeklilerin yüzünü güldüreceğiz

Bakan Işıkhan: Hedefimiz çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek

Bakan Işıkhan: İşsizlikle mücadelemize devam ediyoruz

Bakan Işıkhan duyurdu: Asgari prim ödeme gün sayısı 600'den 450'ye iniyor