Tarım Kredi'den ramazan kampanyası: 4 binden fazla satış noktasında fiyatları sabitleyecek

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, ramazan ayı kampanyası kapsamında, tüm kooperatif market satış noktalarında 5 Mart-14 Nisan tarihlerinde fiyatları sabitleyecek ve tarımsal girdilerde indirim uygulayacak. Türkiye genelindeki 2 bine yakın kooperatifte de motorin, zirai ilaç ve tohumda, vade farkı uygulanmadan hasat sonu vadeli satış yapılacak

Foto/arşiv

Tarım Kredi, Türkiye genelindeki 4 binden fazla kooperatif market satış noktasında vatandaşların kaliteli ve güvenli ürünlere uygun fiyatla ulaşmasını sağlamak için Ramazan Bayramı sonuna kadar kampanya yürütecek.

Kampanya kapsamında, ülke tarımına ve enflasyonla mücadele sürecine katkı verilmesi amacıyla 5 Mart-14 Nisan tarihlerinde kooperatif market satış noktalarındaki tüm ürünlerde fiyatlara zam uygulanmayacak.

Yemlerde indirim

Öte yandan, Türkiye genelindeki 2 bine yakın Tarım Kredi kooperatifinde, motorin, zirai ilaç ve tohumda, kampanya süresince vade farkı uygulanmadan hasat sonu (31 Ağustos) vadeli satış yapılacak.

Karma hayvan yemlerinde ton başına yüzde 5'e varan indirim yapılacak ve indirim sonrasında oluşacak fiyatlar, kampanya dönemi süresince sabitlenecek. İndirime ek olarak söz konusu yem satışlarının üreticilere vade farkı uygulanmadan 4 ay vadeli yapılması sağlanacak.

Kimyevi gübrelerde ton başına yüzde 5'e varan indirim yapılacak ve indirim sonrasında oluşacak fiyatlara kampanya dönemi süresince herhangi bir zam uygulanmayacak.

Kampanya süresince piyasada daha düşük fiyat oluşması halinde, fiyatlar çiftçilerin lehine olacak şekilde tekrar düşürülecek.

EKONOMİ
Mart ayı kira zam oranı ne kadar oldu?

EKONOMİ
Araç sahipleri dikkat: Otogaza bu gece zam geliyor

EKONOMİ
Otomotiv satışlarında tüm zamanların şubat ayı rekoru

EKONOMİ
Şubatta fiyatı en fazla artan ve düşen iki ürün

EKONOMİ
Borsa haftaya nasıl başladı? İşte yatırımcısının yüzünü güldüren sektör