THY Teknik'ten önemli adım: Yolcu-kargo uçağı dönüşümlerine başladı

Uçak bakım-onarım sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Airbus A330 uçaklarının yolcu-kargo dönüşüm işlemleri (P2F) kapsamında sektörün önemli şirketlerinden biri olan Elbe Flugzeugwerke GmbH (EFW) ile yolcu-kargo uçağı dönüşümlerine başladı.

Haber Merkezi DHA
A330 P2F dönüşüm projesinin ilki olan bu kargo dönüşümünün, 2024 yılı ortasında tamamlanması planlanıyor.

A330P2F Programı kapsamında EFW ile iş birliği yapan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., yakın zamanda ilk dönüşüm uçağına ait üst gövde kabuğu (Upper Frame Shell-UFS) kesme işlemini gerçekleştirdi ve yeni UFS'nin başarılı bir şekilde takılmasını sağladı.


Bu işlemin, ana güverte kargo kapısının montajı için önemli bir kilometre taşı konumunda olduğu belirtildi.


Bir dizi A330 P2F dönüşüm projesinin ilki olan bu kargo dönüşümünün, 2024 yılı ortasında tamamlanması planlanıyor.


“DÖNÜŞÜM PROJEMİZİN KİLOMETRE TAŞLARINDAN İLKİNİ TAMAMLAMIŞ OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”


Yolcu-kargo uçağı projesinde önemli bir noktaya ulaşılması hakkında değerlendirmede bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut, "Hava kargo sektörünün son yıllarda güçlü ve istikrarlı bir şekilde büyümesiyle, piyasadaki yüksek yolcu-kargo uçağı dönüşüm talebini karşılamak üzere önemli bir adım attık. Bu kapsamdaki dönüşüm projemizin kilometre taşlarından ilkini tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uzmanlık, tecrübe ve operasyonel mükemmellik gerektiren bu dönüşüm projelerini üstlenmek ve müşterilerimize yenilikçi çözümler sunmak için tam donanıma sahibiz. Kapsamlı yapısal ve aviyonik modifikasyon kabiliyetlerimiz ile yolcu-kargo uçağı dönüşümlerini başarıyla tamamlayarak, müşterilerimize mümkün olan en iyi performansı sunacağız" dedi. Titanik'ten beş kat büyük kruvaziyer gemisi: Dünyanın en büyük transit limanına demir attı

İstanbul'da ocak enflasyonu enflasyonu açıklandı

'İhracata Tam Destek Kredi Paketi' ile ihracatçılarımıza desteğimiz devam ediyor

Enerji dünyasının kalbi İstanbul’da atacak

Kiracıların oturmak istemeyeceği ilçe: Aidatların ortalaması 6 bin TL'ye yaklaştı