Ankara merkezli 45 ilde kaçak otomobil operasyonu: 567 kişi gözaltına alındı

Ankara merkezli 45 ilde, yurt dışından kaçak yollarla sokulan araçları "change" yaparak haksız kazanç sağladığı tespit edilen 369’u Türk 484’ü Bulgaristan vatandaşı şüpheliye yönelik operasyon başlatıldı. Operasyon çerçevesinde şu ana kadar 275 araç ele geçirildi.

Haber Merkezi Diğer
567 kişiye gözaltı kararı

Bulgaristan üzerinden yurda kaçak yollarla soktukları araçları veya parçalarını "change" adı verilen "hurdaya çıkmış araçların motor ve şasi numaralarının kopyalanması" yöntemiyle sattıkları belirlenen suç örgütüne yönelik Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.


Yaklaşık 1 yıl süren teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen kaçakçılık polisi 45 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 369 şüpheliden 150'si yakalandı.Bulgaristan vatandaşı ve suç örgütü ile bağlantılı olduğu belirlenen 484 kişi hakkında da Bulgar makamlarınca adli işlem başlatıldığı öğrenildi.


Zanlıların yurda soktukları belirlenen 275 otomobile el konulurken, firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.
İstanbul merkezli 7 ilde FETÖ operasyonu: 9 gözaltı

CHP listesinden aday gösterilen DEVA Partili İdris Şahin'in FETÖ'yü aklamaya çalıştığı açıklamaları yeniden gündem oldu

Bir daha kimse göremeyecek: Dağların arasından geçip ulaşmak için kilometrelerce yol yürüyorlar

Manisa ve İzmir'de suç örgütüne operasyon: 38 gözaltı