Bakan Dönmez: Bartın'da arama kurtarma çalışmaları tamamlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bartın’da dün akşamdan beri devam eden arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

Haber Merkezi AA
Bakan Fatih Dönmez (ortada)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bartın'da dün akşamdan beri devam eden arama kurtarma çalışmalarımızı tamamladık. 41 madenci kardeşimiz hayatını kaybetti. Bütün kurumlarımızla tüm ailelerimizin, Bartın'ımızın yanındayız. Rabb'im böyle acıları bir daha yaşatmasın" ifadesini kullandı.

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bartın'da can kaybımız 41 oldu

Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında dün 18.15 sularında patlama meydana gelmişti.

Bakan Dönmez, patlama sonrası yaptığı açıklamada, ilk değerlendirmelerin grizu patlaması olduğu yönünde olduğunu belirtmişti.

GÜNDEM
Dünya liderlerinden Bartın'daki maden faciası için taziye ve acil şifa mesajları

Amasra'da Bakan Dönmez'in zor anları: Helalleştik ama arkasını getiremedik
Bartın Amasra'da grizu patlamasının yaşandığı bölgede açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açıklamaların sırasında zor anlar yaşadı. Üç hafta önce buradaki işçilerle beraber olduklarının altını çizen Dönmez, 'Bu kardeşlerimizle beraberdik helalleştik ama arkasını getiremedik.' diye konuştu. Dönmez'in konuşmasının ardından zor anlar yaşadığı da gözlerden kaçmadı.


FOTOĞRAF 17
Madencilerden geriye yürek yakan fotoğrafları kaldı: Güneşi görebilmek için karanlığı kazıyoruz
Bartın'ın Amasra ilçesinde dün akşam 18.15 sıralarında Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenlerden geriye ailesiyle ve arkadaşlarıyla çekildikleri fotoğrafları kaldı. Ölüm haberini alan yakınları ise sosyal medya hesaplarından yürek yakan paylaşımlar yaptı.