Çekilmezsen kaybederiz: Tehditler havada uçuştu

CHP lideri Özgür Özel'in, Kılıçdaroğlu'nun adayına karşı kaybettikleri TBMM İdare Amirliği seçiminde aday olan Orhan Sümer'i, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar aracılığıyla geri çekilmeye zorladığı öğrenildi. Karalar'ın Sümer'e, "Adaylıktan çekilmezseniz, benim ve Vahap Seçer'in (Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı) başkan adaylıklarımız geri çekilecek" diyerek uyardığı iddia edildi.

Uğur Duyan Yeni Şafak
Orhan Sümer.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in 3 aydır yapılamayan TBMM İdare Amirliği seçimi için aday olan Orhan Sümer’in geri çekilmesi için tehdit ettiği öğrenildi. Özel, iki gün önce gece yarısı CHP Genel Merkezi’ne çağırdığı Sümer’den, adaylıktan çekilmesini istedi. Eski lider Kılıçdaroğlu’na yakınlığı yüzünden yönetim tarafından istenmeyen Sümer’in adaylığını tüm baskılara rağmen engelleyemeyen Özel, bu sefer tehdit formülünü devreye soktu.

SÖZ SAHİBİ OLURUZ

Sümer, evine gittiğinde ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından arandı. Karalar’ın, Sümer’i “Adaylıktan çekilmezseniz, benim ve Vahap Seçer’in (Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı) belediye başkan adaylıkları geri çekilecek” diyerek uyardığı iddia edildi. Eğer adaylıktan çekilirseniz, Mersin ve Adana’da ilçe belediye başkan adaylıklarında söz sahibi hale geliriz” dedi. Bu gelişmeler üzerine Mersin dahil bölge illerinde etkili bir isim olan Sümer ise, ‘Karalar ve Seçer’in adaylığının engellenmemesi’ ve ‘Seçimlerin riske atılmaması’ için CHP Meclis Grubu’nda yapılacak olan seçimin hemen öncesinde adaylıktan çekilme kararı aldı.


CHP yandaşı Aslı Aydıntaşbaş'ın ikiyüzlülüğü yeniden gündemde: 'Bir uzay yolculuğu eksikti'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP DEM gibi bölücü emeller peşinde koşan partilerin elinde oyuncak oldu

Tepki gelince kayıplara karıştı: Başörtülü yaşlı kadını darp eden CHP'li Hasan Akkuş sosyal medya hesaplarını kapattı