İletişim Başkanlığı'ndan Mehmet Şimşek açıklaması: İddialar doğru değil

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ekonomide somut bir değişme olmadığı için Mehmet Şimşek'i uyardığı'' yönündeki iddianın doğru olmadığını bildirdi.

Haber Merkezi AA
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında bazı sosyal medya platformlarında yer alan iddialara ilişkin açıklama yapıldı.


"Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek'e bir uyarı iletti" iddiasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:


"Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ilgili tüm kurumlar, Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan spekülatif haberlere itibar etmeyiniz."


Bakan Şimşek rakamlarla açıkladı: Cari açık düşüş trendine girdi

Bakan Şimşek: Suudi Arabistan ile Mali Alanda İş Birliği Mutabakat Zaptı'na imza attık

Bakan Şimşek enflasyonun düşüş takvimini açıkladı

Bakan Şimşek Merkez Bankası'nın sadeleştirme adımlarını değerlendirdi: Amaç krediye erişimi kolaylaştırmak ve TL'ye geçişi özendirmek