Mavi bültenle aranıyordu: 'Thieves in Law' organize suç örgütü yöneticisi İstanbul'da yakalandı

Mavi Bülten’le aranan ve Rusya'da faaliyet gösteren 'Thieves in Law' organize suç örgütü yöneticilerinden Shamil Amirov İstanbul’da yapılan 'Kafes-15' Operasyonuyla yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya "Uluslararası organize suç örgütleriyle mücadelemiz artarak devam edecek" diyerek operasyonun detaylarını paylaştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Mavi bültenle aranan organize suç örgütü yöneticisi Sarıyer'de yakalandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, İnterpol tarafından hakkında mavi bülten çıkarılan Shamil Amirov'un İstanbul'da yakalandığını duyurdu.


https://twitter.com/hashtag/Rusya?href=hash&ref_href=twhref%5Etfw


Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Mavi Bülten'le aranan ve Rusya'da faaliyet gösteren 'Thieves in Law' Organize Suç Örgütü Yöneticilerinden Shamil Amirov İstanbul'da yapılan 'Kafes-15' Operasyonuyla yakalandı. Uluslararası ve ulusal organize suç odaklarıyla, zehir tacirleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Nefeslerini keseceğiz.


İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce organize suç örgütü üyesi olduğu ve dolandırıcılık suçundan İnterpol tarafından hakkında Mavi bülten çıkarılan Shamil Amirov'un İstanbul Sarıyer'de yaşadığı tespit edilmiş ve Kafes-15 operasyonuyla yakalanmıştır. Operasyonu düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Ülkemizi uluslararası ve ulusal organize suç örgütlerinden temizlemeye kararlıyız. Bir bir yakalayıp Adalete teslim edeceğiz" ifadeleri yer aldı.

Bakan Yerlikaya duyurdu: Sarallar suç örgütü çökertildi

Terörün finans ağına büyük darbe: Dokuz ilde düzenlenen operasyonlarda 88 kişi yakalandı

Terör örgütü PKK'nın kış yapılanmasına ağır darbe