MİT'ten Kamışlı'da nokta operasyon: PKK/YPG'nin sözde sorumlusu etkisiz hale getirildi

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin kadın yapılanması sözde sorumlularından Liman Suwyeş'inin Suriye'nin Kamışlı bölgesinde nokta operasyonla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
YPG’nin kadın yapılanması sözde sorumlularından Rihan Amude kod adlı Liman Suwyeş öldürüldü.

MİT, YPG’nin kadın yapılanması sözde sorumlularından Rihan Amude kod adlı Liman Suwyeş’i Kamışlı’da gerçekleştirdiği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.


MİT yakın takibe aldı

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MİT, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde olduğu belirlenen YPG'nin kadın yapılanmasının sözde sorumlularından ve terör örgütünün sözde meclis üyesi "Rihan Amude" kod adlı Liman Suwyeş'i takibe aldı.


Bulunduğu yer belirlenen Suwyeş, MİT'in nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Rihan Amude ile Reyhan kod adlı Liman Suweyş

  1. Aslen Suriye Amudeli olan ve "Rihan Amude" ile "Reyhan" kod adlarını kullanan Liman Suweyş, 2010'da örgütün kırsal kadrolarına katıldı. Örgütün en üst düzey kadın örgüt mensupları ile birlikte eğitim aldı. 2020 yılında PKK/YPG'nin Irak Süleymaniye yapılanmasında sorumlu olarak faaliyet yürüttü. Irak'ın ardından Suriye'ye geçiş yapan Liman Suweyş, kadın örgüt mensuplarının sözde sorumluluğunu yaptı.

  2. 2022 yılında ise yeniden PKK/YPG'nin Suriye'deki kadın yapılanması KONGRA-STAR'ın Irak Süleymaniye'deki sözde sorumlusu oldu. Suweyş, son olarak PAJK'ın Suriye sözde sorumlusu olarak faaliyet yürütüyordu.MİT Başkanı Kalın: Yeni hamleler yapacağız

101 hedef imha edildi: Hem TSK hem MİT vurdu

MİT ve MSB'den terör hedeflerini paramparça eden operasyonlar

MİT teröristlere nefes aldırmıyor: Altı ayda 140 hedef imha edildi