Nisa bebeğin sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama: Umut verici gelişme var

Pendik'te boş arazide terk edilmiş bulunan "Nisa Mihriban" bebeğin tedavisi devam ederken hastaneden yeni bir açıklama daha geldi. Başhekimlikten yapılan açıklamada, bebeğin kritik durumunun devam ettiği ancak ağrılı uyarana tepki göstererek biraz ilerleme kaydetmesinin umut verici olduğu bildirildi.

Haber Merkezi AA
"Nisa Mihriban" bebeğin tedavisi çocuk yoğun bakım kliniğinde sürüyor.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, Nisa Mihriban bebeğin hastanenin çocuk yoğun bakım kliniğindeki takip ve tedavisinin mekanik ventilatöre bağlı olarak devam ettiği aktarıldı.

Daha önce ağrılı uyaranlara yanıt vermeyen Nisa bebeğin dün ağrılı uyarana deserebre yanıt verdiği belirtilen açıklamada, "Bu gelişmeyle birlikte Nisa bebeğin daha önce 3 olan Glaskow Koma Skoru, 4'e yükselmiştir. Bebeğimizin kritik durumu devam etmekle birlikte biraz ilerleme kaydetmiş olması umut vericidir. Nisa bebeğimizin sağlığına kavuşması için tüm imkanlar seferber edilmiştir." denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Nisa bebekten sevindirici haber olduğunu, hastaneye kaldırıldıktan sonra ilk kez, ağrılı uyaranlara bilinçli olmasa da tepki verdiğini ifade etmişti.

GÜNDEM
Bakan Koca'dan Nisa bebek açıklaması: Beyin ölümü tespit edilmedi

ÖZGÜN
Bakan Koca açıkladı: Nisa bebeğin son durumu

FOTOĞRAF 16
Nisa Mihriban ilk değil: Annenin yeni ifadesi ortaya çıktı, 'Daha önceden de ilk çocuğuma bakamamıştım'
İstanbul Pendik'te terk edilmiş halde bulunduktan sonra kendisine süt annelik yapan ATT Büşra Durmaz'ın 'Nisa Mihriban' adını verdiği bebeğin biyolojik annesinin hakimlikteki sorgusunda 'İlk çocuğuma da bakamadım' dediği öğrenildi.