Saadet Partili Bitmez'in AK Parti'ye yönelik İsrail iftirasına Akbaşoğlu’ndan sert tepki: Büyük İsrail projesini tarihin çöp sepetine atan bir iktidarız

Yasama çalışmalarının devam edildiği TBMM Genel Kurulu'nda Saadet Partili Hasan Bitmez, AK Parti'ye yönelik, "Büyük İsrail projesinin ortağısınız" iftirasında bulundu. Bitmez'in bu iftirasına ise AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu sert sözlerle cevap verdi. Bitmez'in iddiasının mesnetsiz olduğunu ifade ederek reddeden Akbaşoğlu, "Biz sözde Kürdistan adı altındaki gerçekleştirilmeye çalışılan Nil’den Fırat’a Büyük İsrail projesini tarihin çöp sepetine atan bir iktidarız." dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu - Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez

Yasama çalışmalarının devam edildiği TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Saadet Partili (SP) Hasan Bitmez’in ‘Büyük İsrail projesinin ortağısınız’ iddiasına sert tepki gösterdi. Akbaşoğlu, “Nil’den Fırat’a Büyük İsrail’i kurmak isteyenlere en büyük cevabı veren AK Parti’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi."Mesnetsiz ortağa koymuş olduğu konuşmayı reddediyoruz"

Konutların Turizm Amaçlı Kiralanmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşmelerine devam edildiği TBMM Genel Kurul’unda Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in ‘Büyük İsrail projesinin ortağısınız’ iddiasının üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu sert tepki gösterdi. Akbaşoğlu, “Mesnetsiz ortağa koymuş olduğu konuşmayı reddediyoruz. ‘Büyük İsrail projesinin ortağısınız’ dedi. Allah’tan korkmak lazım, kuldan utanmak lazım. 15 Temmuz uluslararası darbe ve işgal girişiminin hemen akabinde yapılan operasyonlarla askeri harekatlarla Nil’den Fırat’a Büyük İsrail’i kurmak isteyenlere en büyük cevabı veren AK Parti’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

"Büyük İsrail projesini tarihin çöp sepetine atan bir iktidarız"

Türkiye’nin rolüne dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, “Biz büyük ve güçlü Türkiye’nin hatta Türkiyesiz Orta Doğu’da da dünyada da küresel denklem kurulamayacak bir proaktif dış politikanın temsilcisiyiz. Biz sözde Kürdistan adı altındaki gerçekleştirilmeye çalışılan Nil’den Fırat’a Büyük İsrail projesini tarihin çöp sepetine atan bir iktidarız” ifadelerini kullandı.


AK parti Sözcüsü Çelik: Ateşkes demeyen cinayete ortaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin telefonda görüştü: Batı'nın sessizliği insanı krizi büyütüyor

AK Partili Kabaktepe: Tüm dünyaya haykırmak en az 1 milyon İstanbullu Atatürk Havalimanı'nda buluşacağız