Cüneyt Arkın'a son veda

Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı. 85 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın naaşı AKM'de yapılan törenin ardından cenaze namazı kılınmak üzere Teşvikiye Camii'ne getirildi.

Yeşilcam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın için Teşvikiye Camii’nde tören düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde usta oyuncu, alkışlar ve sloganlar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Haber Merkezi İHA
Cüneyt Arkın’ın cenazesi Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alındı

Kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı.
Cüneyt Arkın’ın cenazesi eşi Betül Cüreklibatır, oğulları Murat Arkın, Kaan Cüreklibatır ve yakınları tarafından Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alındı. Arkın’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracına kondu.
Gözyaşlarını tutamayan Murat Arkın babasını tabutunu sevdi. Arkın’ın cenazesi eskort eşliğinde Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak tören için yola çıkarıldı.

Cüneyt Arkın için AKM'de tören düzenlendi

Kalp durması sonucu hayata veda eden usta oyuncu Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlandı. Arkın için önce Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) tören düzenlendi. Usta ismin oğlu Murat Arkın yaptığı ilk açıklamada, 'Şunu bilmek çok önemli. Şu anda bölünmüş olan veya bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu' dedi.

Usta sanatçının cenazesi Teşvikiye Camii'ne getirildi

Yeşilçam'ın usta sanatçısı Cüneyt Arkın'ın naaşı AKM'de düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi. Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

"Yeşilçam’ın Sultanı" Türkan Şoray’dan Cüneyt Arkın’a veda

Yeşilcam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, Teşvikiye Camii’nde son yolculuğunda uğurlandı. Cüneyt Arkın’ın tabutuna kapanan "Yeşilçam’ın Sultanı" Türkan Şoray, gözyaşlarına boğuldu. Arkın’ın çok sayıda hayranının katıldığı törende oluşan yoğunluk havadan görüntülendi.

Türkan Şoray çok sayıda filmde beraber rol aldığı Cüneyt Arkın’ı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Cüneyt Arkın’ın tabutuna kapanan Şoray, gözyaşlarına boğuldu.

Kerem Alışık, "Çok önemli büyük bir sanatçıydı. Hakikaten filmimiz koptu diyebilirim. Sokaklarda adı koşturduğumuz çocukluğumuz, içimizden bir parça koptu. Sıcak ekmek kokuları bıraktı gitti. Başımız sağ olsun milletçe. Mekanı cennet olsun" dedi.

Törene katılan Burak Özçivit ise, "Hepimiz için çok önemli biriydi. Son görevimizi yapmaya geldik. Benim için onun yeri çok ayrı. En son ’Kuruluş Osman’ da birlikte rol aldık. En zor süreçte bizim yanımızdaydı. Pandemi sürecinde o yaşta, o enerjisiyle kalktı geldi. Ekibi motive etti. Başımız sağ olsun" diye konuştu.

Arkın’ı son yolculuğunda yalnız bırakmayan Nuri Alço, "Cüneyt abi Türk sineması deyince ilk akla gelecek isimlerden biri. Türk sineması onun sayesinde var. 3 nesil Cüneyt Arkın’ı tanır. Sinemayı sevdiren yegane insandır. Onu erken kaybettik. Yeri doldurulamayacak bir insandı. Kendi emekleriyle bir yere gelen bir insandı. Kendi mesleğini bıraktı. Türk sineması varsa onun sayesinde var. Sinemayı gençlere çocuklara sevdiren tek insandı" dedi.

Cüneyt Arkın'ın naaşı AKM'ye getirildi
Kalp durması sonucu hayata veda eden usta oyuncu Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlanıyor. Arkın için önce Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) tören düzenlenecek ardından Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılınacak. Usta ismin oğlu Murat Arkın yaptığı ilk açıklamada, 'Şunu bilmek çok önemli. Şu anda bölünmüş olan veya bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu' dedi.

FOTOĞRAF 46
Murat Arkın'dan babasına duygusal veda: Ağlamayın bre! Böyle insanlara destan yaraşır
Evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan kalp durması sonucu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 85 yaşında hayata gözlerini yuman Yeşilçam'ın efsanevi ismi Cüneyt Arkın bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Cüneyt Arkın'ın naaşı önce Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) götürüldü. Burada yapılan törende Ediz Hun, "Bedenimden bir parça kopmuş gibi hissediyorum" dedi. Murat Arkın da yaptığı konuşmada babasına onun repliğiyle veda etti. Gözyaşların sel olduğu törenin ardından Arkın, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlanacak.


FOTOĞRAF 20
​Usta oyuncu Cüneyt Arkın Fatma Girik'in ölümü sonrası "Bekle beni orada bekle geliyorum" demişti: Sanat ve siyaset camiasından mesaj yağdı
Son dakika haberleri... Yeşilçam'ın efsane ismi Cüneyt Arkın, tedavi gördüğü hastanede kalp durması nedeniyle yaşamını yitirdi. Türk sinemasının dev oyuncusunun ölümü sevenlerini yasa boğdu. 85 yaşında hayata veda eden Arkıun'ın ardından ünlülerden mesaj yağdı. Öte yandan ocak ayında hayatını kaybeden Yeşilçam'ın usta oyuncusu Fatma Girik'in cenazesine katılan usta oyuncu Arkın, cenazede ağlayarak "Fatma'm bekle beni orada bekle geliyorum" demişti. Arkın'ın ölüm haberi sonrası bu sözleri gündem oldu ve "Kavuştular" yorumları yapıldı. Peki Cüneyt Arkın neden öldü? Hastalığı neydi? Cüneyt Arkın'ın cenaze töreni ne zaman? İşte detaylar...

HAYAT
Yeşilçam kahramanını kaybetti: Cüneyt Arkın 85 yaşında vefat etti

ÖZGÜN
Cüneyt Arkın 84 yaşında hayatını kaybetti! Cüneyt Arkın hasta mıydı, neden öldü?

HAYAT
Cüneyt Arkın hayatını kaybetti