Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 1071 personel alımı için başvurular devam ediyor! 2024 GSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından gerçekleştirilen personel alımı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Şartları sağlayan adayların müracaatlarını yetenek kapısı üzerinden tamamladığı alımda, değerlendirme süreci başladı ve adaylar sonuçların açıklanma tarihini merakla bekliyor. Peki, sonuç açıklama tarihi belli oldu mu?

Haber Merkezi Yeni Şafak
GSB

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 1071 personel alımı sürecini 8 Ocak 2024 tarihi itibarıyla tamamladı. Süreci tamamlayan adayların ise gözü başvuru sonuçların açıklanma tarihine çevrilmişti. Başvuru sonuçlarının açıklanması hakkında resmi duyuru https://pgm.gsb.gov.tr/ sitesi aracılığıyla belli oldu.

GSB 1071 GENÇLİK ÇALIŞANI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı sonuçları, 29 Ocak tarihinde E-Devlet üzerinden açıklandı.

GSB GENÇLİK ÇALIŞANI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlan edilen toplam kontenjanın 3 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecek. Yazılı sınavlar Ankara’da düzenlenecek. Sınavlara katılacak adaylar gsb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

KPSS PUAN ÜSTÜNLÜĞÜ DİKKATE ALINACAK!

Başvurusu kabul edilen adaylardan KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılacak.

KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.

Adaylar başvurularına ve sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

ADAYLAR YAZILI SINAVLARA DAVET EDİLECEK!

Sınav sözlü olarak Ankara'da yapılacaktır. Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat, Bakanlığımız mevzuatı, Yönetim ve Organizasyon, Gönüllülük Kavramı ve Gönüllü Yönetimi, Temel Gönüllülük Alanları (Afet ve Acil Durum, Çevre, Eğitim ve Kültür, Spor, Sağlık ve Sosyal Hizmetler vd.), Gönüllü Çalışmalarla İlgili Proje Geliştirme ve Sahada Gönüllü Çalışmalara Katılım, Gönüllü Çalışmalarda Etik, Ahlaki, Dini, Geleneksel Değerler ve İlkeler, Kamu Kurumları, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşlarında (STK) Gönüllü Çalışmalara Katılım, Toplumda Risk Grupları ve Gönüllülük, Göçmenler ve Gönüllülük, Gençlik Çalışmaları, Liderlik vb.) (50 puan),

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

e) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan)

konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.


GSB personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 1071 GSB personel alımı 2023 başvuru sonuçları belli oldu mu?