LGS 2. nakil tercihleri ve yerleştirme sonuçları için gözler MEB’de!

LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları için heyecan dorukta. LGS MEB 2023 LGS 1. nakil sonuçları "meb.gov.tr" adresinden 31 Temmuz'da erişime açıldı. LGS yerleştirme sonuçlarının ardından açık kalan kontenjanlara yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 31 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. Şimdi ise gözler LGS 2. nakil sonuçları açıklamalarına çevrildi. LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. İşte LGS 2. nakil sonuç sorgulama ekranı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçları açıklandı.

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler yüzdelik dilimleri, boş kontenjanlarına göre lise tercihlerini gerçekleştirdi. LGS 2. tercihler 24-28 Temmuz tarihlerinde yapıldı ve sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığından yapılan duyuru ile erişime açıldı. Şimdi ise gözler LGS 2. nakil yerleştirme sonuçlarına çevrildi. Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 31 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında alındı. Peki, lise LGS 2. nakil terci sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS 2. nakil sonuçları MEB sorgulama ekranı

LGS 2. nakil sonuçları açıklandı mı?

MEB LGS nakil ve yerleştire takvimine göre; Yerleştirmeye esas 1. nakil için tercihler 24 - 28 Temmuz tarihleri arasında yapıldı ve 1. nakil sonuçları 31 Temmuz'da açıklandı.

İkinci nakil için 3. tercih başvuruları ise 31 Temmuz - 4 Ağustos tarihleri arasında alındı. Nakil sonuçları için gözler MEB'e çevrilmişti. LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı.

LGS NAKİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Hiçbir okula yerlemeyenler ne zaman okullara yerleştirilecek?

İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 8 - 16 Ağustos tarihleri arasında yerleştirme başvuruları alınacak ve 18 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak.

Okul ve kurumlar yatılılık başvuruları ne zaman başlayacak?

Okul ve kurumlar yatılılık başvurularını 22 - 25 Ağustos tarihleri arasında alacak.

Yatılılık yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

31 Ağustos'ta ise yatılılık yerleştirme sonuçları ilan edilecek.

Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler sonuçları ne zaman öğrenecek?

Yerleşemeyen öğrenciler için süreç, 8 Ağustos Salı günü komisyonlar tarafından yürütülecek. Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için ise sonuç tarihi 18 Ağustos olacak.

Öğretmen yer değiştirme başvuruları ve atama takvimi 2023 netleşti

Okullar ne zaman açılacak? Yaz tatili ne zaman bitiyor? | MEB 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimi