Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Avrupa ve ABDye gözdağı Sabrımızı sınamayın

Avrupa ve ABD'ye gözdağı: Sabrımızı sınamayın

Putin, ABD ve Avrupa’nın Rusya’yı hedef alan çıkışlarına “Sabrımızı test etmeyin” diye cevap verdi. Yıllık ulusa sesleniş konuşmasını yapan Putin, Ukrayna ve Belarus’ta yaşananların Rusya’yı çevreleme amacı taşıdığını söyledi. Konuşmasında nükleer silah vurgusu da dikkati çeken Rus lider, “Provokasyonlara cevabımız sert olacak” dedi.

Dış Haberler Yeni Şafak
Avrupa ve ABDye gözdağı: Sabrımızı sınamayın​
Rus paraşütçüleri, dün ülkenin batısındaki Kaluga’da hava indirme tatbikatı yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün başkent Moskova’da Federal Meclis üyelerine konuştu. Konuşma, Federal Meclis üyelerine hitaben yapılsa da bir ulusa sesleniş konuşması niteliği de taşıyor. ABD ve Avrupa ile ilişkilerin başta Ukrayna olmak üzere gerildiği bir dönemde yapılan konuşmada, Rus liderin dış politika ve güvenlik konularında verdiği sert mesajlar dikkati çekti. Putin’in konuşması, Rus devletinin son dönemde uluslararası düzeyde yaşanan gelişmelere bakış açısını yansıttı. Putin’in isim vermeden ABD ve Batılı ülkelere “kırmızı çizgiyi geçmeyin” uyarısı yaptığı konuşmasında, “Yeterince sabırlıyız, fakat provokasyonlara cevabımız sert olacak” mesajı öne çıktı.

Rusya’dan Kırım'a büyük askeri yığınak: İlk hedefi su kaynakları!
DÜNYA
Rusya’dan Kırım'a büyük askeri yığınak: İlk hedefi su kaynakları!

KIRMIZI ÇİZGİ UYARISI

  • Konuşmasında, Rusya’nın kendi çıkarlarını uluslararası hukuk çerçevesinde korumaya devam edeceğini vurgulayan Putin, “Herhangi bir sebepten ya da hiçbir sebep yokken Rusya’yı suçlamak bir dizi ülke için bir tür spor haline geldi.” dedi. Rus lider, “Rusya, her ülke ile iyi ilişkileri olsun ister. Yeterince sabırlıyız, fakat provokasyonlara cevabımız sert olacak. Hiçbir ülkenin Rusya ile ilişkilerinde kırmızı çizgileri geçmeyeceğini umuyorum.” uyarısında bulundu.

Rusya'dan ABD'ye 'diplomat' misillemesi
DÜNYA
Rusya'dan ABD'ye 'diplomat' misillemesi

KÖPRÜLERİ YAKMAK İSTEMİYORUZ

Rus liderin üstü kapalı ABD’yi hedef aldığı değerlendirilen açıklamasında, “Köprüleri yakmak istemiyoruz. Fakat iyi niyetimiz birileri tarafından kayıtsızlık ya da zayıflık olarak algılanırsa ve birileri bu köprüleri kendi yakmak ya da hatta atmak isterse, o zaman bilmelidir ki Rusya’nın buna yanıtı hızlı ve sert olacaktır.”

Rusya'dan Ukrayna ve NATO'ya Donbass çağrısı
DÜNYA
Rusya'dan Ukrayna ve NATO'ya Donbass çağrısı

RUSYA’YI ÇEVRELEMEK İSTİYORLAR

  • Ukrayna ve Belarus’ta yaşanan gelişmelere de değinen Putin, “Batı ne Ukrayna ne de Belarus’u düşünüyordu. İstedikleri Rusya’yı çevrelemekti. Biz ölçülü davranmaya çalıştıkça onlar çevreleme girişimlerine devam ediyor. Rusya’ya karşı provokasyon gerçekleştirecekler daha önce hiç olmadıkları kadar pişman olacaklardır.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin'den net mesaj: Hiçbir şeyden olmadıkları kadar pişman olacaklar
DÜNYA
Rusya Devlet Başkanı Putin'den net mesaj: Hiçbir şeyden olmadıkları kadar pişman olacaklar

NÜKLEER SİLAH VURGUSU

Rus lider konuşmasında ülkesinin nükleer silah kapasitesini de öne çıkarttı. Rusya ordusunun sürekli olarak geliştiğini söyleyen Putin, “Nükleer silahlar dahil askeri teçhizatımızı yeniliyoruz. Yeni güvenlik sistemleri oluşturmalıyız. (Hipersonik füze sistemi) Avangard ve Peresvet sistemleri ordunun kullanımına girdi, yakında da Sarmat füzeleri buna eklenecek. Rus birliklerinin kullanımına (Füze sistemleri) Kinjal, Kalibr ve Tsirkon da girecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Abone Ol Google News
Zeytinburnu'nda boşaltılan 5 katlı bina çöktü: Yıkılma anı kamerada
Gündem

Zeytinburnu'nda boşaltılan 5 katlı bina çöktü: Yıkılma anı kamerada

İstanbul Zeytinburnu'nda daha önce boşaltılan 5 katlı bina çöktü. Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk bilgilere göre, ölen ya da yaralanan yok. Mahalle sakinlerinden Kadir Yılmaz, "Sesi duyunca kaçalım dedim, o anda bina yıkıldı. Tamamen boştu, yaralanan olmadı" dedi. Binada dün geceye kadar vatandaşların oturduğu ancak gece saatlerinde kolonlardan çatlama sesi gelmesiyle apartman sakinlerinin tahliye edildiği öğrenildi. Binanın yıkılma anı ise cep telefonu kamerasına yansıdı.
Bill Gates eşine 1.8 milyar dolarlık hisse devretti: Zenginler listesinde 13 basamak düşecek
Dünya

Bill Gates eşine 1.8 milyar dolarlık hisse devretti: Zenginler listesinde 13 basamak düşecek

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 27 yıllık evliliğine son verme kararının ardından eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti. Boşanma ile servetin yarı yarıya bölünmesi durumunda Gates’in en zenginler listesinde dördüncü basamaktan 17’nci sıraya düşmesi bekleniyor.
'Yapışmaz' özellikteki tava ve tencereler yüksek ısıda zararlı gazlar yayıyor
Hayat

'Yapışmaz' özellikteki tava ve tencereler yüksek ısıda zararlı gazlar yayıyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emel Yıldız, alüminyum ya da demir üzerine yapılan kaplama ile 'yapışmaz' özellikte tava ve tencereler üretildiğini belirterek, bu ürünlerin yüksek ısıya ulaşmalarıyla zararlı gazların açığa çıktığına dikkat çekti. Bu gazların alerjik bünyeleri daha çok etkileyerek görmede bulanıklaşma, solunum güçlüğü, ateş ve öksürük gibi sıkıntılar oluşturabileceğini söyleyen Yıldız, alüminyum üzerine kaplamaların ise Alzheimer hastalığı açısından risk taşıdığını kaydetti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.