|

Atina'dan darbe itirafı

FETÖ’cü 8 subayın sığındığı Yunanistan’da Türkiye’nin iade talabine yargıdan peş peşe ret kararları çıkarken, siyasetçiler aksi yönde tavır aldı. Göç Politikaları Bakanı Yannis Mouzalas, Yunan mahkemelerinin benzer 1500 kararına itiraz etmediklerini belirterek, “Fark ne midir? Bunların darbeci olduklarına dair sağlam emareler bulunuyor” dedi.

Yeni Şafak ve
08:00 - 11/01/2018 Perşembe
Güncelleme: 10:38 - 11/01/2018 Perşembe
Yeni Şafak
Yunanistan'dan darbe itirafı: Darbeci oldukları ortada
Yunanistan'dan darbe itirafı: Darbeci oldukları ortada

Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Yannis Mouzalas, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçarak siyasi sığınma talebinde bulunan 8 askerin darbeci olduklarına ilişkin geçerli sağlam bulgular bulunduğunu söyledi. Mouzalas, katıldığı Yunan Skai televizyonundaki bir programda açıklamalarda bulundu.


SAĞLAM EMARELER BULUNUYOR

Yunan hükümetinin, darbeci askerlerden birinin sığınma talebini kabul eden Bağımsız İltica Komisyonu’nun kararına karşı olan itirazının, darbecilere sığınma hakkı verilmediğine emin olmak için yapıldığını anlatan Mouzalas, “Bu kararı biz hukuk devleti olarak temyiz ettik. Daha önce çıkan bin 500 karara itiraz etmedik. Buradaki fark ne midir? Bunların darbeci olduklarına dair sağlam emareler bulunuyor.” ifadelerini kullandı. Mouzalas, Yunan hükümetinin kaçak askerler konusunda belirli hukuki bir prosedür uyguladığını belirterek, bu konuda nihai kararı Yunan mahkemelerinin vereceğini söyledi.

#FETÖ
#Yunanistan
6 yıl önce