Gündem Şişlide 4 bina boşaltıldı Onlarca kişi otele yerleştirildi

Şişli'de 4 bina boşaltıldı - Şişli'deki binalarda son durum

Şişli'de 4 bina boşaltıldı: Onlarca kişi otele yerleştirildi

Şişli'de tehlike arz ettiği gerekçesiyle 3 gün önce boşaltılan binanın kolonunun çatladığı kaydedildi. Ekipler, kolonu çatlayan binanın çevresinde önlem aldı.Şişli Merkez Mahallesi'nde tehlike arz eden 4 bina ekipler tarafından boşaltıldı. Binaların çevresinde güvenlik önlemi alınırken bina sakinleri, otellere yerleştirildi.

Haber Merkezi DHA IHA
Şişli'de boşaltılan binalardan biri.
Şişli'de boşaltılan binalardan biri.

Şişli Merkez Mahallesinde tehlike arz eden 4 bina boşaltıldı. Tehlike arz eden binaların çevresinde ekipler, önlem alırken bir binada ise şu sıralar kontrollü şekilde eşyaların tahliyesi gerçekleşiyor.

Kartal’da 21 kişinin ölümüyle sonuçlanan bir binanın yıkılmasının ardından Şişli’de tehlike arz eden 4 bina tahliye edilerek bina sakinleri otellere yerleştirildi.

Yaşanan süreç hakkında bilgi veren Engin Apartmanı Sakini İnci Balkan, durumu şu sözlerle anlattı:

"Engin apartmanında oturuyorum. 24 Ocak tarihine kadar her şey mükemmeldi.O tarihte binamızın altında bir kolon patlağı olduğu belediyeye bildirildi. Yapılan performans analiz sonucunda binamızın güçlendirmeye ihtiyacı olduğu söylendi.

Deprem yönetmeliğine uygunluğu yok

  • Bizler canımızı kurtardık ama şuan mallarımız içeride. Çok sevimsiz bir sürece girdik. Canımıza bir şey olmadığı için mutluyuz. Binalarımızda hasar, sarsıntı yok. Binalarımızın sağlamlığından eminiz. Ama eski yapılar. Son dönemin deprem yönetmeliğine göre uygunluğu yok.

Belediye ekipleri tarafından binalar mühürlendi.

Belediye bize tahliye tebliğinde bulundu. Riskli bir rapor olduğu için boşalttık. 56 daire şuan başının çaresine bakmaya çalışıyor."

Evlerinin yıkılışını hüzünlü gözlerle izlediler
GÜNDEM
Evlerinin yıkılışını hüzünlü gözlerle izlediler

Yıkım başladı
GÜNDEM
Yıkım başladı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.