Koronavirüs İngilterede Koronavirüsten korkmayın diyen Sağlık Bakanı özür diledi

İngiltere’de 'Koronavirüsten korkmayın' diyen Sağlık Bakanı özür diledi

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, "Lütfen, henüz yapmadıysanız bu virüsten korkmak yerine onunla yaşamayı öğrenmek için aşı olun" ifadelerinin ardından gelen tepkiler üzerine özür diledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
İngiltere’de Koronavirüsten korkmayın diyen Sağlık Bakanı özür diledi
İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid.

Geçtiğimiz hafta Covid-19 testi pozitif çıkan ve kendini karantinaya alan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, Cumartesi günü insanların koronavirüsten "korkmamaları" gerektiğini ifade etmişti. Kullandığı ifadeleri için eleştiri oklarının hedefinde olan Bakan Javid, bugün özür diledi.

  • İşçi Partisi, Sağlık Bakanı Javid’in açıklamasından sonra kendisini "kurallara uyanları aşağılamakla" ve "son derece duyarsız" olmakla suçladı. Eleştirilerin ardından özür dileyen Javid, Twitter hesabından yaptığı açıklamayı sildiğini söyledi. Javid, "Aşıların toplum olarak savaşmamıza yardımcı olduğu için minnettarlığımı ifade ediyordum, ancak bu yanlış bir kelime seçimiydi ve içtenlikle özür dilerim. Birçoğu gibi ben de bu korkunç virüse karşı sevdiklerimi kaybettim ve etkisini asla en aza indiremem" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, Covid-19 testi pozitif çıktıktan tam bir hafta sonra "iyileştiğini" söylemek için Cumartesi günü Twitter hesabından paylaşım yapmıştı. Javid paylaşımında, "Lütfen, henüz yapmadıysanız bu virüsten korkmak yerine onunla yaşamayı öğrenmek için aşı olun" ifadelerini kullanmıştı.

İngiltere’de 172 gün sonra en yüksek günlük vaka: Ölüm sayısı 115 bine çıkabilir
DÜNYA
İngiltere’de 172 gün sonra en yüksek günlük vaka: Ölüm sayısı 115 bine çıkabilir

İngiltere’de günlük vaka sayısı korkutuyor
KORONAVİRÜS
İngiltere’de günlük vaka sayısı korkutuyor

İngiltere’de iki doz aşı olan kişilere karantina uygulamayacak: Uygulama 16 Ağustos'ta başlıyor
DÜNYA
İngiltere’de iki doz aşı olan kişilere karantina uygulamayacak: Uygulama 16 Ağustos'ta başlıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.