Dünya İngilterede 172 gün sonra en yüksek günlük vaka Ölüm sayısı 115 bine çıkabilir

İngiltere’de 172 gün sonra en yüksek günlük vaka: Ölüm sayısı 115 bine çıkabilir

Vaka sayısı 5 milyona yükselen İngiltere'de kısıtlamaların tamamen kaldırılmasına yönelik Imperial College London tarafından yapılan araştırmada ölümlerin 115 bin 800 kişiye kadar çıkabileceği belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
İngiltere’de 172 gün sonra en yüksek günlük vaka: Ölüm sayısı 115 bine çıkabilir
İngiltere'de vakalar artıyor.

İngiltere’de korona virüs salgınında son 24 saatte 36 bin 660 vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 5 milyon 191 bin 459’a yükseldi. Ülkede 172 günden bu yana en yüksek günlük vaka sayış kayıtlara geçti.

İngiltere'de kısıtlamaların tamamen kaldırılmasına yönelik Imperial College London tarafından yapılan araştırmada ise ölümlerin 115 bin 800 kişiye kadar çıkabileceği belirtildi.

KADEMELİ NORMALLEŞME UYARISI

Araştırmada, önlemlerin bir anda kaldırılmasının can kaybı sayısını artıracağına işaret edilirken, kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesinin hastalığın yeniden zirve yapmasını engelleyeceği belirtildi

İngiltere’de ayrıca, can kayıplarında da büyük bir artış kaydedildi. En son 9 Nisanda 60 kişinin hayatını kaybetmesinden bu yana günlük can kaybı en yüksek seviyeye ulaştı. İngiltere’de 12 Temmuz’da Covid-19 nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetmişti.

İngiltere'de Hint mutasyonu alarmı: Vaka sayıları bir haftada 2'ye katlandı
KORONAVİRÜS
İngiltere'de Hint mutasyonu alarmı: Vaka sayıları bir haftada 2'ye katlandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.