Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Otizmli otomobil tasarımcısı Mehmet Mesut: En büyük tasarımcı yüce Allah’tır
06:13
Hayat
Otizmli otomobil tasarımcısı Mehmet Mesut: En büyük tasarımcı yüce Allah’tır
Zeytinburnu 100. yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 10. sınıf Bilişim Bölümünde Tam Kaynaştırma öğrencisi olan 16 yaşındaki Mehmet Mesut Uygun, asperger tanılı bir otizmli. Çizdiği otomobil tasarımları ile dünyaca ünlü tasarımcıların beğenisi kazanan Uygun'un çizdiği Türkiye'nin Otomobili de Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubunun resmi Twitter sayfasında paylaşıldı. En büyük hayali tasarımcı olmak olan Mesut, “Biz Allah'ın yolundayız. En büyük tasarımcı yüce Allah'tır” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açılış için gün sayıyor: Hedef 5 milyon kitap
00:54
Hayat
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açılış için gün sayıyor: Hedef 5 milyon kitap
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş mimariden esintiler taşıyan 7 gün 24 saat hizmet verecek Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin resmi açılışını perşembe günü gerçekleştirecek. 5 milyon kitap hedefi olan kütüphanede 1,5 buçuk milyon matbu eserin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci-yazar Mehmed Şevket Eygi, edebiyat araştırmacısı ve tarihçi Prof. Dr. Abdülbaki Gölpınarlı, tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, bestekar ve ud virtüözü Cinuçen Tanrıkorur'un bağışlamış olduğu kütüphaneleri yer alıyor.
Asırlık köyde tek başına yaşıyor
00:59
Hayat
Asırlık köyde tek başına yaşıyor
Nevşehir'in tarihi Çekme köyünde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan İsmail Varol, tek başına yaşamını sürdürüyor. Anne ve babasının vefatının ardından anılarını bırakıp köyü terk edemediğini söyleyen 48 yaşındaki Varol, '10 yıl evvel burada sokaklar doluydu, komşularla sohbet edebilirdik. Şimdi kimseler kalmadı' dedi.
Mithat Amca: Ben bir gün açsam sen nasıl tok yatabilirsin!
00:00
Hayat
Mithat Amca: Ben bir gün açsam sen nasıl tok yatabilirsin!
82 yaşındaki annesinin yıllardır bakımını üstlenen ve ailesine kendini adadığı için hiç evlenmeyen kağıt toplayıcısı Mithat Ayaztaş yoksullukla geçen hayat hikayesini Anadolu İrfanı'na anlattı. Mithat Amca; ' Rabbimin kulu olan, ben bir gün açsam sen nasıl tok yatabilirsin? Bunu anlamadım. Kurân'da ne yazıyor? Camiye gidip geliyor ama hani Allah kabul etsin ama sen bunu hiç okuyor musun? Komşun aç mı? Komşun tok mu? Yalın ayak mı? Sen bunu biliyorsun yüzüne bakmıyorsun' sözleriyle yanıbaşımızda duran ancak bizim görmezden geldiğimiz sorumluluklarımızı yeniden hatırlatıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.