Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Çılgın paraşütçü Hasan Kaval gökyüzünde uyudu
00:34
Hayat
Çılgın paraşütçü Hasan Kaval gökyüzünde uyudu
Antalya'nın Alanya ilçesinde paraşüt pilotu Hasan Kaval bir ilke imza atarak, yüzlerce metre yüksekte adrenalin dolu anlar yaşadı. Paraşütüne bağladığı yatakla 800 metre yükseklikte bulunan Yassı Tepe mevkiinde uçuş yapan Kaval, gökyüzünde süzülürken uykuya daldı.
Bir baba ocağı: Padişahın evi
04:21
Hayat
Bir baba ocağı: Padişahın evi
Osmanlı medeniyetinin en önemli hazinelerinden biri olan Topkapı Sarayı, İstanbul Fatihi II. Mehmed Han tarafından yaptırıldı. 19. yüzyıl ortalarına kadar da Osmanlı padişahları ve saray halkının yaşadığı bir ikametgâh oldu. Devlet protokolü ve merasimler dolayısıyla saray yetersiz kalınca ise 1850'lerin başında Sultanlar Boğaz'daki Dolmabahçe Sarayı'na taşındı. Topkapı Sarayı da saltanat hazinesi, Mukaddes Emanetler ve imparatorluk arşivlerine ev sahipliği yaptı. Peki, 1924'ten itibaren müze olarak ziyarete açılan Topkapı Sarayı içinde nasıl bir zenginlik barındırıyor?
İstanbulun manevi fatihi: Akşemsettin
03:21
Hayat
İstanbulun manevi fatihi: Akşemsettin
Osmanlı döneminin önemli din alimlerinden olan, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un kapısında kendisini karşılayan ahaliye, 'O benim hocamdır. Şehrin manevi fatihidir' dediği Akşemsettin, yazdığı bir mektupla fethin kaderini değiştirdi. İşte, büyük bir alim, veli ve bilim insanı olan Akşamsettin'in hayatı ve o mektubun hikayesi...
Oscar Ödüllerinde LGBT kriteri: Dünyanın en iyi filmi olsa da En İyi Film olamayacak
03:20
Hayat
Oscar Ödüllerinde LGBT kriteri: Dünyanın en iyi filmi olsa da En İyi Film olamayacak
LGBT, eş cinsellik, çocuk istismarı... Tüm bunlarla ilgili sinema sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Dünya toplumunun ahlak yapısını çökertmeyi hedefleyen lobi çalışmalarına Oscar Ödülleri de dâhil oldu.Oscar törenlerinde adaylar arasındaki çeşitlilik eksikliği nedeniyle sürekli eleştirilen ve “Oscar çok beyaz” şeklinde protesto edilen Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Oscar Ödülleri için 4 temel kriter getirdi. Hem ekran önünde hem de kamera arkasında uyulması gereken dört yeni 'çeşitlilik kriteri' akıllara durgunluk verecek cinsten. Kriterlerden birisi ise LGBT unsuru oldu. Eğer bir film LGBT'lileri barındırmıyorsa 'En İyi Film' olamayacak. Bunca yıldır bildiğini okuyan akademi ne oldu da böyle bir karar verdi? Oscar Ödülleri artık hangi kriterlere göre verilecek? Gelin birlikte inceleyelim…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.