Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Yara bere içinde bırakan sivrisinekler kuşlardan virüs taşıyor
00:57
Hayat
Yara bere içinde bırakan sivrisinekler kuşlardan virüs taşıyor
İstanbul'da son zamanlarda sıklıkla rastlanan ve bir çok insanda enfekte yaralar açan 'Asya Kaplan Sivrisineği' endişe oluşturmayı sürdürüyor. Asya Kaplan Sivrisineği ve diğer pek çok sivrisinek türlerinin hayvandan insana ve insandan insana pek çok bakteri ve virüs taşıyarak ölümcül hastalıklar bulaştırabildiğine dikkat çeken uzmanlar, ''İklim değişiklikleri, sanayi ve evsel atıkların deniz ve göllere karışarak sularda kirlilik oluşturması, çöplerin ve atıkların fazlalaşması ve imha yöntemindeki aksaklıklar, müsilaj ile dere ve nehir sularının kuruması ve kirlenmesi, Asya Kaplan Sivrisineği başta olmak üzere diğer pek çok tehlikeli sivrisinek türleri için yaşam alanları oluşturmakta ve hızla üremelerine neden olmaktadır'' diyor.
Ünlü şef Ömür Akkor: Kamyoncuların durduğu tesislere gidip yemeklere bakıyorum
12:28
Hayat
Ünlü şef Ömür Akkor: Kamyoncuların durduğu tesislere gidip yemeklere bakıyorum
Türkiye'nin en ünlü şeflerinden aynı zamanda seyyah ve araştırmacı olan Ömür Akkor'un Ketebe'den çıkan 'Türkiye'nin Gastronomi Atlası' kitabı görücüye çıktı. Türkiye'yi gezdiği 25 yılda oluşan gezi rotalarını ve lezzet noktalarını harita ve çizimleriyle anlatan Akkor'un kitabında seyahatseverleri ve yeni lezzet duraklarını keşfetmek isteyen lezzet tutkunlarını eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. Yenisafak.com'a yaşadığı anları anlatan ünlü şef, ''Hâlâ Bolu Dağı'nın eski tarafındaki lokantaları ben kamyoncuların parkından tanırdım eskiden. Hâlâ çok fazla kamyoncunun olduğu yere gidip yemeklere bakma gereksinimi duyuyorum. Ama eskiye nazaran bir tık daha geride kaldılar'' dedi.
Yedi Başak çifte bayram yaşattı
04:06
Hayat
Yedi Başak çifte bayram yaşattı
Türkiye başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde insani yardım çalışmaları yürüten Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bir ailenin daha hayatını değiştirdi. Şanlıurfa'da kaşı yarıldığı için iki gün okula gidemeyen öğrencisini ziyarete giden Şeyma öğretmenin vesilesi ile Selcan ailesine yeni bir ev inşa edildi. Selcan Ailesi şimdi yeni evlerinde çifte bayram sevincinin heyecanını yaşıyor.
Cezayir’deki soykırım seyirciyi ekrana kilitledi
05:05
Hayat
Cezayir’deki soykırım seyirciyi ekrana kilitledi
Türkiye'nin bilgi yarışması 3'te 3, yayınlanan son bölümüne tarihi karakterler damgasını vurdu. Yarışmacılara soruları cevaplamalarında yardım eden Prof.Dr. Tufan Gündüz'ün yorumlarıyla renk kattığı yarışma, Pelin Çift'in sunumuyla izleyicisiyle buluşuyor. Cezayirli bir kadının canlandırıldığı Tarih Sahnesi ise, ekran başındaki herkesi duygulandırdı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.