Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Ahmet Alp Taşdemir (20. Bölüm)
09:36
Hayat
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Ahmet Alp Taşdemir (20. Bölüm)
Tabuta Sığmayanlar programında bu hafta; şehit PÖH Ahmet Alp Taşdemir'in aziz hatırasını yâd ediyoruz. Tabuta Sığmayanlar her çarşamba 20:00'de yenisafak.com'da.
Down sendromlu Tuğçe’ye uçakta sürpriz
00:59
Hayat
Down sendromlu Tuğçe’ye uçakta sürpriz
Türk Hava Yolları Zürih-İstanbul tarifeli seferinde 19 yaşındaki down sendromlu Tuğçe Tan'a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Kabin ekibi, genç kızın doğum günü olduğunu öğrenince uçaktaki ikramlardan pasta yaptı.
Dünyaca ünlü belgeselde bir Türk şef: Musa Dağdeviren
03:10
Hayat
Dünyaca ünlü belgeselde bir Türk şef: Musa Dağdeviren
Ülkemizin her toprağını karış karış gezen Musa Dağdeviren, uzun yıllardır yeme içme kültürünün izlerini sürüyor. Sürmekle de kalmıyor. Bunların hepsini kayıt altına alıyor. Çiya'yı, Çiya Sofrası'nı, Yemek ve Kültür dergisini, Çiya Yayınları'nı kuran Dağdeviren, bu toprakların unutulan değerlerini hatırlatmak için elinden geleni yapıyor. Yeme içme kültüründe geleneksel yönteme geçen bütün şeflerin etkilendiği düşünce akımının başını çekiyor. Şimdi de gastronomi belgeseli Chef's Table ile Netflix'in ilk belgesel programında karşımıza çıkacak olan Dağdeviren, dünyanın en önemli şeflerinin konuk olduğu programa misafir olarak Türk kültürünü temsil edecek. Tüm dünyanın yakından takip ettiği programın 28 Eylül günü yayınlanacak bölümünde Dağdeviren'in ünü bir kez daha sınırları aşacak.
Babasına şifa ararken dünya ikincisi oldu
00:54
Hayat
Babasına şifa ararken dünya ikincisi oldu
Eskişehir'de yaşayan 16 yaşındaki Demiralp Uğurlu, böbrek taşı rahatsızlığı yaşayan babasına şifa ararken geliştirdiği bir proje geliştirdi. Geçen ay Paraguay'da düzenlenen bilim fuarının 'tıp ve sağlık' kategorisinde dünya ikincisi olan Uğurlu, gelecek yıl Meksika'da ülkemizi temsil edecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.