Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Erdoğan: Dünyanın neresine gidersem Dirilişten bahsediyorlar
01:14
Hayat
Erdoğan: Dünyanın neresine gidersem Dirilişten bahsediyorlar
Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti. TRT 1 ekranlarından yayınlan Diriliş Ertuğrul dizisinin tüm dünyada gösterdiği başarıyı örnek örnek gösteren Erdoğan, 'TRT'de yayınlan Diriliş Ertuğrul dizisinin tek başına Osmanlı tarihine olan ilgiyi nasıl arttırdığını herhalde en az sizlerde benim kadar biliyorsunuz. Dünyanın neresine gidersem gittiğim yerlerde bana Diriliş'ten bahsediyorlar ve o ülkelerde bunu izlediklerini anlatıyorlar. Bu örnek bize önümüzdeki dönemde tarihimizle ve münhasıran arşivlerimizle ilgili benzer çalışmalara ağırlık vermemiz gerektiğini işaret ediyor' ifadelerini kullandı.
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Abdullah Taha Koç (50. Bölüm)
18:26
Hayat
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Abdullah Taha Koç (50. Bölüm)
“Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm” Tabuta Sığmayanlar'da bu hafta 'Komutanım jetler tepeyi vursun. Gerekirse biz burada şehit olalım. Bu hainler de burada gebersin' diyerek Afrin Şehitler Tepesi'nde 8 arkadaşıyla beraber şehadete eren Astsubay Abdullah Taha Koç'un aziz hatırasını yâd ediyoruz.
Güney Afrikanın en eski İslâm müzesi
00:30
Hayat
Güney Afrikanın en eski İslâm müzesi
Güney Afrika'nın en eski İslâm müzesi olan Bo-Kaap Müzesi Dr. Halim Gençoğlu'nun uzun uğraşları sonucu açıldı. Türk bayrağı, Osmanlı arması ve Sultan Abdülhamid Han'ın fotoğrafının sergilendiği müze Osmanlı adına çalışan bir Türk İslam âlimi olan Müderris Mahmud Efendi'nin evi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diriliş oyuncusunun nikahına katıldı
02:37
Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Diriliş oyuncusunun nikahına katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diriliş Ertuğrul dizisinde Abdurrahman Alp'i canlandıran Celal Al'ın nikah merasimine katıldı. Celal-Nafize çiftinin nikah merasimine Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı. Nikahı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kıydı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.