Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Çinin para tuzağı
02:14
Dünya
Çinin para tuzağı
Çin, gelişme ve kalkınma yaşamak isteyen ülkelere verdiği milyarlarca dolar krediyi bir süre sonra faiziyle talep ediyor. Bu yüklü miktardaki kredileri ödeme gücü olmayan ülkelerin kontrolü Çin'e devrediliyor. Yüzlerce kalkınma projesiyle ülkeleri denizden veya karadan kendisine bağlayan Çin'in en büyük arzusu yeni İpek Yolu projesini bir an önce hayata geçirmek.
70 yaşındaki Javanın delisi tek başına 11 bin ağaç dikti
00:59
Dünya
70 yaşındaki Javanın delisi tek başına 11 bin ağaç dikti
Endonezya'nın Java adasında bulunan Lawu Dağı'nın eteklerinde yaşayan Sadiman isimli bir köylü, köyünü iklim değişikliğinin etkilerinden kurtarmak için tek başına bir orman dikmeyi hayatının misyonu haline getirdi. Bölge, 1960'lardan 1980'lere kadar bölgeyi kasıp kavuran bir dizi orman yangını ve yasadışı ağaç kesimi nedeniyle yok olmuştu. Ardından gelen kuraklık, Gendol nehrinin kuruması, mahsullerin tükenmesi ve köylüler arasında hastalığın yayılmasıyla birçok can aldı ve etkileri bugüne kadar devam etti. 70 yaşındaki Sadiman, tek başına 617 dönümlük alana diktiği 11 bin ağaç ile kuru yamaçları yemyeşil bir cennete çevirdi.
Myanmarda darbeciler 7 yaşındaki çocuğu babasının kucağında katletti
00:58
Dünya
Myanmarda darbeciler 7 yaşındaki çocuğu babasının kucağında katletti
Myanmar'da askeri darbeye ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 328'e ulaştı. Olayların en genç kurbanı ise 7 yaşındaki Khin Myo Chit oldu. Darbeci güçlerin Müslüman vatandaşların evlerine düzenlediği saldırılardan birinde babasının kucağında olan küçük Chit karnından vurularak katledildi.
Vahşetin adı: Hocalı katliamı
02:17
Dünya
Vahşetin adı: Hocalı katliamı
Azerbaycan'da bulunan Hocalı köyüne Ermeniler tarafından yapılan katliamın üzerinden 29 yıl geçti. Dağlık Karabağ zaferi öncesi yenisafak.com'a röprataj veren gazeteci Sevil Nuriyeva, Hocalı'da yaşanan kanlı vahşeti o gün ki acıyla anlatmıştı. Hocalı'da yaşanan vahşetin asıl maksadının kalıcı kini pekiştirmek olduğunu söyleyen Nuriyeva; 'Azerbaycan halkı o olaydan derin travma aldı' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.