Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Babamın hiç suçu yok
00:00
Dünya
Babamın hiç suçu yok
Doğu Türkistan'da Uygur Türklerini ailelerinden ayıran Çin yönetimin zulmü devam ediyor. Sosyal medyada yayılan görüntülerde babalarından ayrılan Uygur kız çocuklarının gözyaşı döktüğü görülüyor. Doğu Türkistan'da yaşayan Kazak, Kırgız, Tatar ve diğer Türk kökenli toplumlara atıfla İnsan Hakları İzleme Örgütü, Çin'in 2017'den bu yana 'Terörizmle sert mücadele' adı altında en az 1 milyon Uygur ve Türk kökenli diğer Müslümanları gözaltına aldığı ve yasa dışı siyasi eğitim kamplarında tuttuğu biliniyor. Çinli yetkililer gözaltına alınmış ya da toplama kamplarına gönderilmiş ebeveynlerin çocuklarını alarak devlet gözetimindeki çocuk esirgeme kurumlarında ve benzeri yatılı okullarda tutuyor
Toplama kampına böyle götürülüyorlar!
00:00
Dünya
Toplama kampına böyle götürülüyorlar!
Çin yönetimi Doğu Türkistan'da kurduğu toplama kamplarında Uygur Müslümanlarına işkenceye devam ediyor. Ortaya çıkan son görüntülerde elleri ve gözleri bağlanmış Uygur Müslümanlarının Çin polisi nezaretinde gruplar halinde yürütülerek trenlerden indirildiği görülüyor. Uygur Müslümanlarının tutulduğu toplama kamplarında yaklaşık 3 milyon kişinin bulunduğu tahmin ediliyor.
Hong Kongda tarihin en ilginç anti-emperyalist protestosu
00:54
Dünya
Hong Kongda tarihin en ilginç anti-emperyalist protestosu
Amerikan marşı okuyorlar, İngiliz bayrağı açıyorlar, Çin bayraklarını yakıyorlar.. Hong Kong'da tarihin en ilginç anti-emperyalist protestosu devam ediyor
Penşir Aslanı: Mesud
02:00
Dünya
Penşir Aslanı: Mesud
Dünyanın dört bir yanından direniş ahlaki ile tanınan, Afganistan'ın ulusal kahramanı ve lideri Ahmed Şah Mesud. Penşir Aslanı adıyla tanınan ve suikast sonucu hayatını kaybeden büyük Afgan komutan Mesud'un vefatının 18'inci yıldönümünde anıyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.