Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom
Googleın karakutusu Calico
05:19
Teknoloji
Googleın karakutusu Calico
Project Calico kelimesi size bir şey ifade ediyor mu? Calico; Google'ın insan genomunu araştırmak için her yıl milyarlarca dolar harcadığı sağlık alanında kurduğu şirketin ismi. Bu şirket hakkında tüm bilgiler 2016 sonrasında bıçak gibi kesildi.
Dijital İmparatorluklar Çağı
03:56
Teknoloji
Dijital İmparatorluklar Çağı
Bugün dünya yeni bir çağ ile karşı karşıya. 21. yüzyılın hikayesi noktalanırken artık devletlerin etkisi eskisi kadar güçlü değil. Yeni çağın yeni süper gücü ne ABD ne Çin ne de Rusya: Farkında olalım ya da olmayalım Dijital İmparatorlukların çağına giriş yapmış bulunmaktayız.
Kayıp aranıyor!
00:00
Teknoloji
Kayıp aranıyor!
Türk düşmanı gazeteci Toledano 15 gündür kayıp. Haber alınamayan gazetecinin hesabı Twitter tarafından kapatıldı. Birçok önemli batılı medya platformlarında yazan Toledano son yazılarında Türkiye'nin Libya'daki varlığından rahatsızlığını belirtmişti. Peki bu yazar neden bir anda ortadan kayboldu?
Silahlara Veda: Çin-Hindistan Savaşında cephe hattı dijital
06:21
Teknoloji
Silahlara Veda: Çin-Hindistan Savaşında cephe hattı dijital
Geçtiğimiz ay Hindistan, Çin ile girdiği sınır anlaşmazlığı çatışmasında 20 askerini kaybetti. Hindistan'ın bu konuya tepkisi ise TikTok gibi 59 Çinli şirketi ülkede yasaklamak oldu. Dataya hükmedenin dünyaya hükmedeceği bu yeni gerçekte birçok ülke bu konuda almadığı tedbirlerin bedelini çok uzak bir tarihte değil 10 yıl içerisinde ödemeye başlayacak. Peki yeni gerçekte neler oluyor? Çin-Hindistan savaşı nasıl dijitale kaydı? Gelin birlikte inceleyelim

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.