İsrail eski Başbakanı ve ana muhalefet lideri Yair Lapid: İsrail ne ahlaki bir devlet ne de bölgesel bir güçtür

İsrail'in eski Başbakanı ve ana muhalefet lideri Yair Lapid, işgalci İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırılarına değindi. "Savaşı kazanamıyoruz" diyen Lapid, "İsrail ne ahlaki bir devlet ne de bölgesel bir güçtür." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İsrail eski Başbakanı Yair Lapid

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in 'Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme' gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarda 4 bin 800'ü çocuk, 2 bin 550'si kadın olmak üzere 9 bin 770 Filistinli öldürüldü, en az 24 bin kişi yaralandı.

İşgalci İsrail ordusu, Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesini, Nasr Çocuk Hastanesini, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini vurdu. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail'in eski Başbakanı Yair Lapid, işgalci İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırılarına değindi.

Katiller katliama doymuyor: Binlerce çocuğu vahşice katleden İsrail tam 30 gündür ölüm saçıyor!

İsrail eski başbakanı Yair Lapid: İsrail ahlaklı bir devlet değil

Lübnan basınında yer alan habere göre; Hamas'ın elinde tuttuğu İsrailli rehinelerin aileleriyle görüşen ve "İsrail bölgesel bir güç değil" diyen Lapid, "İsrail artık güvenli bir yer ve ahlaklı bir devlet değil" ifadelerini kullandı.

"Savaşı kazanmıyoruz, anlaşmaları destekleyeceğiz"

İsrail'in bu savaşı kazanmadığını söyleyen Lapid, "Sonuçları ve yansımaları ne olursa olsun her türlü anlaşmayı destekleyeceğiz" dedi.


Gazzeli annenin yürek burkan mesajı

İşgalci İsrail Lübnan'da sivil aracı vurdu: Üç çocuk hayatını kaybetti