Kuzey Kore durmuyor: Bir hafta içinde üçüncü seyir füzesini fırlattı

Kuzey Kore'nin son bir hafta içinde üçüncü seyir füzesi denemesini gerçekleştirdi. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Kore'nin Sarı Deniz yönüne seyir füzeleri fırlattığını bildirdi. Kuzey Kore ocak ayında, geliştirilme aşamasındaki "Haeil-5-23" su altı nükleer silah sistemini de test etmişti.

Haber Merkezi AA
Güney Kore, Kuzey Kore'nin seyir füzeleri fırlattığını duyurdu

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Kuzey Kore'nin yerel saatle 07.00'de, Sarı Deniz yönüne seyir füzeleri fırlattığı duyuruldu.

Açıklamada, seyir füzelerinin sayısı, katettiği menzili, seyrettiği yörünge ve eriştiği irtifaya yönelik detaylar paylaşılmadı.


Güney Kore'nin teyakkuz gücünün artırıldığı kaydedilen açıklamada "Ordumuz, Kuzey Kore'nin provokasyonlarını izlemek için ABD ile yakın işbirliği içinde" ifadesi kullanıldı.


Seul merkezli Yonhap haber ajansı, bunun, Kuzey Kore'nin son bir hafta içinde üçüncü seyir füzesi denemesi olduğunu aktardı.


Kuzey Kore haber ajansının (KCNA) 19 Ocak'taki haberine göre, Kuzey Kore ocak ayında, geliştirilme aşamasındaki "Haeil-5-23" su altı nükleer silah sistemini test etmişti.Çin ile Tayvan arasında gerilim devam ediyor: 33 askeri hava aracı ve altı gemi tespit edildi

Kuzey Kore'den beş ay sonra bir ilk: Güney Kore'ye seyir füzeleri fırlattı

Kuzey Kore'den dikkat çeken iddia: Putin ziyaret etmek istiyor

Hindistan'da kutlama gecesi CEO'nun 4,5 metreden düşmesiyle faciaya dönüştü