Bakan Yumaklı: Tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 300 milyon liralık tarımsal destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını açıkladı.

Haber Merkezi AA
Tarımsal destek ödemeleri hesaplara aktarılıyor.

Siirt'te temaslarda bulunan Bakan Yumaklı, AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlenen "Şehir Buluşmaları Siirt" programına katıldı.


Yumaklı, burada yaptığı konuşmasında "Hayvan hastalığı tazminatı, süt analizi, yağlı tohumlu bitkiler, sertifikalı tohum üretimi gibi destekler ve özellikle de genç ve kadın kardeşlerimizi ilgilendiren Uzman Eller Projesi destekleriyle toplamda 300 milyon liralık tarımsal destek ödemelerimizi çiftçi kardeşlerimizin bugün hesabına aktardık" dedi.


39 milyar lira tarımsal destek ödemesi yapıldı

Burada yaptığı konuşmada "Hayvan hastalığı tazminatı, süt analizi, yağlı tohumlu bitkiler, sertifikalı tohum üretimi gibi destekler ve özellikle de genç ve kadın kardeşlerimizi ilgilendiren Uzman Eller Projesi destekleriyle toplamda 300 milyon liralık tarımsal destek ödemelerimizi çiftçi kardeşlerimizin bugün hesabına aktardık" ifadesini kullanan Yumaklı, böylece bu yıl şu ana kadar 39 milyar lira tarımsal destek ödemesi yaptıklarını bildirdi.


Bakan Yumaklı, destek ödemelerinin hayırlı ve bereketli olmasını diledi.


Turizmdeki hareketlilik havalimanlarına yansıdı: 102 milyondan fazla yolcu ağırlandı

Ticaret Bakanlığı'ndan fiyat etiketi denetimleri: 358 milyon lira idari para cezası uygulandı

Borsa güne yükselişle başladı: En fazla kazandıran sektör spor oldu

Bakan Şimşek'ten bankalara çağrı: Tüketici kredilerine odaklanmayın reel sektörü destekleyin