CHP'deki kayıt dışı parada hesap günü: İfade vermeye çağrılan iki kişi adliyeye geldi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda çekilen para sayma görüntüleriyle ilgili üç kişiyi ifadeye çağırdı. İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski İl Başkan Danışmanı Mustafa Can Poyraz ve İBB CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş konuyla ilgili ifade verecekken iki isim bu sabah ifade için adliyeye geldi. İşlemlerin ardından Poyraz ve Nas’ın şüpheli olarak ifadesinin alındığı ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi. İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş'in ise yarın ifade vermek üzere adliyeye gelmesi bekleniyor.

Türkiye'nin konuştuğu CHP'deki para sayma görüntüleri.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği öne sürülen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen başlattığı soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında Fatih Keleş ile eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve CHP İstanbul İl Başkanlığının eski basın danışmanı Can Poyraz'ın, bilgilerine başvurulmak üzere savcılığa çağrılmıştı.

İFADELER ALINDI SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Özgür Nas ve Can Poyraz ifade vermek için adliyeye geldi.

İşlemlerin ardından Mustafa Can Poyraz ve Özgür Nas’ın şüpheli olarak ifadesinin alındığı ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş'in ise yarın gelmesi bekleniyor.

RE'SEN SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bazı sosyal medya hesaplarında, "Fatih Keleş'in CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı." notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla re'sen soruşturma başlatmıştı.

GÜNDEM
CHP'deki kirli para trafiğinde flaş gelişme: Savcılık ifadeye çağırdı

GÜNDEM
'Para teslim operasyonu'nu İmamoğlu ve adamları organize etti

GÜNDEM
İmamoğlu kendi ihtirasları için CHP'yi ateşe attı

GÜNDEM
Savcı parayı soracak

GÜNDEM
İmamoğlu kara paraları sayan adamlarını sattı: Usul hatası var