PKK'nın sözde silahlı kadın ve gençlik yapılanma sorumlusu etkisiz

MİT, terör örgütü PKK'nın sözde silahlı kadın ve gençlik yapılanması sorumlularından Hicran İcuz'u Suriye'nin kuzeyindeki Haseke'de etkisiz hale getirdi.

Haber Merkezi AA
Hicran İcuz, Suriye'nin kuzeyindeki Haseke'de etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terörist Hicran İcuz, 2016'da örgütün kırsal yapılanmasına katılarak ideolojik ve silahlı eğitim aldı, silahlı faaliyetlerinin yanı sıra örgüte katılan Suriyeli çocuk ve gençlere yönelik silahlı eğitimlere katıldı.

Özellikle örgütün silahlı kadın ve gençlik yapılanmalarında sözde sorumlu düzeyde faaliyetler yürüten terörist Hicran İcuz, özellikle sınır bölgelerindeki güvenlik güçlerine yönelik saldırı ve suikast tipi eylemlerin planlayıcıları arasında yer aldı.

MİT, Suriye'nin kuzeyindeki Haseke'de düzenlediği operasyonla terörist İcuz'u etkisiz hale getirdi.Terör örgütü PKK'nın, medya organlarında İcuz'un kaza sonucu öldüğüne ilişkin dezenformasyon faaliyeti yürüttüğü belirlendi.ABD ordusu ile PKK/YPG'li teröristler ortak tatbikat yaptı

PKK sevici Merdan Yanardağ'ı ziyaret eden CHP'liler kervanına Eren Erdem de katıldı: Yaşadıkları haksızlık karşısında yanlarındayız

Terör örgütlerinin finansmanı tek tek deşifre edildi: Beş şüpheli yakalandı

PKK’daki ‘atamaları’ bu ülkeler yapıyor

Teröristlerle tatbikat!

İzmir merkezli PKK operasyonunda 32 gözaltı

Terör örgütü PKK şüphelisi Yunanistan'a kaçarken yakalandı