Akşener'den Sözcü gazetesinden ayrılan Yılmaz Özdil'e destek: Elbet bu da geçer

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü gazetesinden ayrılan Yılmaz Özdil'e destek paylaşımı yaptı. Akşener paylaşımında, "Elbet bu da geçer yahu. Dürüstlüğün, tarafsızlığın ve hakkaniyetin değeri elbet bir gün anlaşılır. Yolunuz açık olsun Yılmaz Bey." ifadelerini kullandı. Özdil, Sözcü TV'den istifa ettirilmesinin ardından yazdığı köşe yazısında, bunun Akşener’e yönelik kullandığı destek sözlerinden dolayı yaşandığını iddia etmişti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yılmaz Özdil-Meral Akşener

Yılmaz Özdil, geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan Sözcü TV’den ayrıldığını açıklamıştı. Özdil, ayrılığa ilişkin yazdığı köşe yazısında, bunun Meral Akşener’e yönelik kullandığı destek sözlerinden dolayı yaşandığını iddia ederek, "Doğma büyüme bir CHP'li olarak, bu kampanyaya parti kaynaklarının harcanmasına gerçekten üzüldüm. CHP'nin parasına yazık kardeşim" demişti.

Yılmaz Özdil, 2014 yılından bu yana köşe yazarlığı yaptığı Sözcü gazetesinden de ayrıldı.

Sözcü gazetesinden ayrıldığını açıkladı

Özdil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sözcü gazetesinde buraya kadar… Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, kariyerimi ortaya koyarak doğru bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat mutlaka anlatacak, hoşçakalın."

Akşener'den destek geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yılmaz Özdil'in Sözcü gazetesinden ayrıldığını duyurmasının ardından bir paylaşım yaptı. Özdil'in paylaşımını alıntılayan Akşener şu ifadeleri kullandı:

"Elbet bu da geçer yahu

Dürüstlüğün, tarafsızlığın ve hakkaniyetin değeri elbet bir gün anlaşılır.

Yolunuz açık olsun Yılmaz Bey."


https://t.co/fHPHqgPVcO


Sözcü TV'den istifa ettirilen Yılmaz Özdil Sözcü gazetesinden de ayrıldı


Meral Akşener: Herkes 'Masadan kalktı' dedi ama ben değil masa kalktı