TCMB’nin faiz kararı sonrası düşen dolar ve altın yönünü yeniden yukarıya çevirdi

Merkez Bankası, faiz kararını açıkladı. Faiz 750 baz puan arttırılarak yüzde 25 oranına yükseltildi. TCMB’nin faiz kararı sonrası dolar düştü. Merkezin karası sonrası çakılan altın fiyatları ile döviz kurları ise yeniden yükselişe geçti. Peki dolar ne kadar düştü? Dolar kuru anlık alış satış fiyatı ne kadar? İşte güncel altın, dolar, euro fiyatları.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dolar kuru, altın fiyatları son durum!

TCMB'den faiz oranlarına ilişkin yapılan duyuruda, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan başkanlığında toplanan Kurul'un, politika faizinin yüzde 25'e çıkarılmasına karar verdiği bildirildi.

Duyuruda, Kurul'un, dezenflasyonun en kısa sürede tesisi, enflasyon beklentilerinin çıpalanması, fiyatlama davranışlarındaki bozulmanın kontrol altına alınması için parasal sıkılaştırma sürecinin devamına karar verdiği belirtildi.

Dolar düştü mü, dolar kuru anlık ne kadar?

Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi 27,27 TL seviyesinde olan dolar beklentilerin üzerinde gelen faiz artışı sonrası sert düşüş göstererek dolar kuru 25,5618 TL seviyesine kadar geri çekildi. Dolar kuru 26,6083 TL'den işlem görürken, Euro ise 28,8392 TL seviyesine kadar düşüş gösterdi.

Gram altın fiyatı ne kadar?

Kurdaki yükselişten etkilenen Gram Altın/TL altında 1.649,06 TL seviyesinden işlem görüyor.

Merkez Bankası'ndan faizde 7,5 puanlık büyük artış


Faiz artarsa dolar ve altın fiyatı ne olur?

Faiz artarsa borsa düşer mi?