Dünya Rapçiler klip için gerçek silahla market soydu

Rapçiler klip için gerçek silahla market soydu

Belçika'nın başkenti Brüksel'de 3 rapçi, yeni şarkılarına klip çekmek için gerçek silahla bir süpermarkette soygun girişiminde bulundu. Müşterileri tehdit edip, bir çalışanı rehin tutan rapçiler, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Rapçiler klip için gerçek silahla market soydu
DMH adlı grup.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, DMH adlı grup "Traficanté" adlı yeni şarkısının video klibi için, gerçek bir soygun planladı.

Belçika medyasına göre, kar maskesi takan 3 rap şarkıcısı, 2 . Dünya Savaşı'ndan kalma Almanya yapımı bir makinalı tüfek ve sahte bir tabanca ile Uccle semtinde, süpermarket zincir Carrefour'un bir şubesine girdi.

Rapçiler, müşterileri ve çalışanları tehdit ederek, çalışanlardan birini bir süre rehin aldı. İki kişi, markettekileri tehdit ederken, üçüncü şarkıcı, yaşananları cep telefonu kamerası ile kaydetti.


HİÇBİR ŞEY ÇALMADAN KAÇTILAR

Marketten hiçbir şey almayan rapçiler, daha sonra bir otomobille olay yerinden kaçtılar. Polise yapılan şikayetin ardından 3 rapçi yakalanarak gözaltına alındı.

Rapçilerin darbe hevesi
GÜNDEM
Rapçilerin darbe hevesi

ÇALIŞANDAN YARDIM ALDILAR

Marketin sahibinin, olay sırasında tatilde olduğu ve şarkıcıların, bir çalışandan yardım aldıkları belirlendi. Makinalı tüfeğin boş olduğunu belirten rapçiler, sorgularının ardından, çektikleri kayıtları kullanmam koşuluyla serbest bırakıldı.

PKK-FETÖ ortak prodüksiyonu
HAYAT
PKK-FETÖ ortak prodüksiyonu

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Ancak rapçiler, soygun görüntülerinin yer aldığı klibi yine de video paylaşım sitesi YouTube'a yüklediler. Bunun üzerine süpermarket sahibi rapçiler hakında yeniden şikayetçi oldu.

Belçikalı işletmeci, soygun görüntülerinin yer aldığı klibin yayından kaldırılmasını istiyor.

PKK’dan eroine: Rap müziğin gizlenemeyen pisliği
GÜNDEM
PKK’dan eroine: Rap müziğin gizlenemeyen pisliği

Niye sesiniz çıkmıyor
HAYAT
Niye sesiniz çıkmıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.