Video Son Dakika Haber Videoları - En Güncel Videolar - Yenisafakcom

Video Galerisi

Cumhurbaşkanı Erdoğanın dilinden Neşet Ertaş
01:52
Hayat
Cumhurbaşkanı Erdoğanın dilinden Neşet Ertaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türk Halk Ozanı Neşet Ertaş için anma mesajı yayımlayarak, 'Vefatının 10'uncu yıl dönümünde Türk halk ozanı, gönül mimarı, 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş ustayı hasretle ve rahmetle yâd ediyorum' ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir programda Neşet Ertaş'ı anlatırken, 'Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak aramızdan ayrıldı. Hakk'a yürüdü. Turaptan yani topraktan geldiğini biliyordu. Sevenlerine, dinleyenlerine 'Ayağınızın turabıyım' diye sesleniyordu ama bu çok önemliydi. Nihayetinde aslı olan, özü olan toprağa döndü. Biz de ona döneceğiz.' ifadelerini kullanmıştı.
Urartuların 60 yıllık bekçisi Mehmet Kuşman kasım ayında bekçiliği bırakacağını söyledi
01:05
Hayat
Urartuların 60 yıllık bekçisi Mehmet Kuşman kasım ayında bekçiliği bırakacağını söyledi
Van'ın Gürpınar ilçesinde Urartu dönemine ait Çavuştepe Kalesi'nde, son 17 yılı gönüllü olmak üzere 60 yıldır bekçilik yapan Mehmet Kuşman kasım ayında bekçiliği bırakacağını söyledi. Kuşman, 'Şu anda dünyada Urartucayı bilen 12 kişiden biriyim. Şimdi taş levhalar üzerine Urartuca yazıp, süs eşyası olarak satıyorum. 2005'te emekli oldum. Emekliye ayrıldıktan sonra da burada gönüllü olarak kalmaya devam ettim. 17 yıldır gönüllü bekçilik yapıyorum' dedi.
‘Geçmişten Geleceğe Miras Ayasofya’ Belgeselinin ön gösterimi yayınlandı
01:33
Hayat
‘Geçmişten Geleceğe Miras Ayasofya’ Belgeselinin ön gösterimi yayınlandı
İstanbul Valiliği 86 yıllık aradan sonra 24 Temmuz 2020 tarihinde ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Valilik tarafından Ayasofya'nın ibadete açılışının 2'nci yılı dolayısıyla 'Geçmişten Geleceğe Miras Ayasofya' belgeseli hazırlandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Tarihçi- Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Mimarlık Tarihçisi Prof. Dr. Suphi Saatçi'nin röportajlarının yer aldığı belgeselde, Ayasofya'nın ibadete açılışına ilişkin hazırlıklar ve sonrasında yaşananlara dair çok özel görüntü ve çekimler yer alıyor. Vali Yerlikaya tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntüler, adeta görsel bir arşiv niteliği taşıyor.
Teşrik tekbirlerini unutmayın
00:59
Hayat
Teşrik tekbirlerini unutmayın
Arife günü sabah namazından bayramın dördüncü günü ikindiye kadar sürecek. 23 farzın arkasından birer defa okunması gerekiyor. Teşrik tekbiri, sola selam verdikten hemen sonra ara vermeden, yerinden kalkmadan, mescitten çıkmadan ve dünya kelâmı konuşmadan okunması gerekmektedir.Teşrik tekbiri:Allâhü ekber, Allâhü ekber, lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber, Allâhü ekber ve lillâhi'l-hamd'Teşrik tekbiri anlamı:Allah en büyüktür, Allah en büyüktür. Allah'tan başka ilâh yoktur. Allah en büyüktür, Allah en büyüktür. Hamd Allah'a mahsustur.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.