• Tarihe göre sırala

Bingöl'de PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Bingöl’de terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda ele geçirilen 1 sığınak ve 2 depoda, kentin haritası, çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl’de sağanak yağış etkili oldu

Bingöl'de etkili olan şiddetli sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle bir köprü hasar gördü, bazı araçlar sular altında kaldı.

Bingöl'de 1 ton amonyum nitrat ele geçirildi

Bingöl'de PKK'ya yönelik yapılan operasyonda metruk ahırda 1 ton amonyum nitrat ele geçirildi.

Bingöl'de PKK'dan aranan bir kişi yakalandı

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya üye olmak suçundan aranan bir zanlı gözaltına alındı.

Patlayıcının üzerindeki yazı dikkat çekti

Bingöl'ün Yayladere ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, el yapımı patlayıcı, silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen el yapımı patlayıcı üzerinde "mezarlık" yazıldığı tespit edildi.

PKK sığınağından anti tank roketi çıktı

Bingöl’de terör örgütü PKK’ya ait sığınak içinde sandıkla gömülen anti tank roketi, güneş paneli ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'de silah ve mühimmat ele geçirildi

Bingöl'ün Yedisu ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda M-16 piyade tüfeği, keskin nişancı tüfeği, roketatar ve bu silahlara ait mühimmat ele geçirildi.

Bingöl'de sokağa çıkma yasağı

Bingöl'ün Genç ilçesindeki 7 köy ile 8 mahallede, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bingöl'de terör operasyonu: 1 şehit

Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir güvenlik korucusu şehit oldu. Çatışmada 3 güvenlik korucusu ile 1 asker hafif yaralandı.

Bingöl’de 23 'bölge' yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Bingöl’de kent merkezi ile 7 ilçeye bağlı 23 yer geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Yola döşenen 14 kiloluk patlayıcı imha edildi

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yola döşenen el yapımı patlayıcı, jandarma ekipleri tarafından bulunarak imha edildi.

2 teröristin yakalandığı çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde dün yakalanan 2 PKK'lı teröristten birinin, terör örgütünün Yayladere sorumlusu olan İran uyruklu Sinan Rojhilat kod adlı Barış Elhani olduğu öğrenildi. Teröristlerin yakalandığı çatışma anıyla ilgili görüntüler ortaya çıktı.

4x4’lük şampiyon

YGS’de 500 tam puan alarak 4 puan türünde Türkiye birincisi olan Ahsen Zeynep Kaya, ilk kez bu başarının elde edildiği Bingöl’ün gururu oldu. Öğretmenleri ve ailesiyle sevincini paylaşan Kaya, başarısının sırrını soranlara, “Çok çalışmaya gerek yok, düzenli çalışın yeter” diyerek cevap verdi.

Bingöl'de teröristlerin 2 sığınağı imha edildi

Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 2 sığınakta patlayıcı, çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Teröristler silahlarıyla yakalandı

Kiğı ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonda, biri sözde Yayladere sorumlusu 2 terörist yakalandı.

Bingöl'de teröristlere ait sığınaklar ele geçirildi

Bingöl kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 8 sığınak ortaya çıkarıldı. Sığınaklarda 15 kilogram amonyum nitrat, gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi

Sosyal medyada terör propagandasına 6 gözaltı

Bingöl'de sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK ve Suriye'deki uzantısı YPG propagandası yaptığı gerekçesiyle 6 kişi gözaltına alındı.

PKK'ya ait 5 sığınak imha edildi

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda ortaya çıkarılan 5 sığınakta 200 kilogram amonyum nitrat, 12 kilogram esrar, çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'deki sokağa çıkma yasağı sona erdi

Bingöl Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle bir köy ile 2 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Bingöl’de PKK’ya ait 2 sığınak ele geçirildi

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya ait içerisinde mühimmat ve yaşam malzemesi bulunan 2 sığınak ele geçirildi.

PKK'nın üst düzey yöneticilerine operasyon

Bingöl'ün Genç ilçesindeki bir köy ile 2 mahallede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen terör örgütü mensupları ve iş birlikçilerini etkisiz hale getirmek için operasyon düzenleneceği belirtildi.

PKK sığınağından jammer adaptörü çıktı

Bingöl'de devam eden operasyonlarda terör örgütü PKK'ya ait 3 sığınak bulundu. Yaşam malzemelerinin ele geçirildiği sığınakta sinyal kesici aracın adaptörünün de bulunması dikkat çekti.

Bingöl’de teröristlere ait 2 sığınak ele geçirildi

Bingöl'de PKK'lı teröristlerin kullandığı 2 sığınak ele geçirildi. Sığınaklarda çok miktarda yaşamsal malzeme bulundu.

Mehmetçik teröristlerin inlerine giriyor

Diyarbakır ve Bingöl'deki operasyonlarla terör örgütü PKK'ya büyük darbe vuruluyor. Lice ile Genç ilçeleri arasındaki kırsal bölgede yürütülen harekât, olumsuz hava şartlarına rağmen kararlılıkla devam ediyor.

Diyarbakır ve Bingöl'de 19 terörist öldürüldü

Diyarbakır'ın Lice ve Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen kapsamlı operasyonda teröristlere büyük darbe vuruldu. Operasyonlarda toplam 19 PKK'lı terörist öldürüldü.

Diyarbakır ve Bingöl'de 10 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır ve Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen terör operasyonunda, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'de 3 terörist öldürüldü

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında 5 taburla devam eden operasyonda 3 terörist ölü olarak ele geçirilirken, silahlarla birlikte bomba yapımında kullanılan bir çok madde ile yaşamsal malzeme bulundu.

Bingöl'de 5 taburla terör operasyonu

Bingöl'ün Genç ilçesinde 5 taburun katılımıyla terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda çok miktarda ameliyat ve yaşam malzemeleri ile 54 kilogram esrar ele geçirildi.

'Dışarı çıkıp baktık karşımızda Başbakan'

Başbakan Binali Yıldırım'ı AK Parti'nin Muş mitingine götüren helikopterin olumsuz hava koşulları nedeniyle zorunlu iniş yaptığı Kale mahallesinin sakinleri yaşadıkları şaşkınlığı, "Dışarı çıkıp baktık karşımızda Başbakan" ifadesiyle dile getirdi. Mahalle sakini Recep Rençber, "Başbakan Yıldırım'ı karşımızda görünce çok şaşırdık, o anı hiçbir zaman unutmayacağız" dedi.

Bingöl'de PKK sığınağında 2 ceset bulundu

Bingöl'ün Kiğı İlçesi'nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda, PKK'ya ait bulunan bir sığınakta yapılan aramada teröristlere ait olduğu düşünülen 2 ceset bulundu.

Bingöl'de PKK'nın silah deposu çökertildi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı, terör örgütü PKK'ya ait içerisinde el bombaları, amonyum nitrat gübresi, makineli tüfek ve çok sayıda mühimmatın yer aldığı silah deposu ele geçirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.