• Tarihe göre sırala

Terör örgütü KCK ana davasında karar verildi

KCK ana davasında aralarında Kamuran Yüksek, Hatip Dicle, Ahmet Türk'ün de bulunduğu 111 sanık hakkında hapis cezası verildi.

Operasyon öncesi sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerine bağlı 9 kırsal mahallede, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

Diyarbakır-Mardin yolu bomba ihbarı nedeniyle kapatıldı

Diyarbakır-Mardin karayoluna teröristler tarafından bomba döşendiği şeklinde alınan bir istihbarat nedeniyle bölgeye giden jandarma ekipleri yolu çift taraflı trafiğe kapatarak arama çalışmaları başlattı.

Bombalı saldırıda kullanılacak araçlar bulundu

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonda, bombalı saldırıda kullanılacağı değerlendirilen otomobil ile 4 motosiklet ele geçirildi.

FETÖ'cüler 6 tane F-16'yı kaçırmış

Darbe gecesi Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nden 8 şüphelinin, 6 adet F-16 savaş uçağını gasp ettiği ortaya çıktı. Ankara'daki alçak uçuşlarda kullandıkları, bu uçakları daha sonra darbecilerin karargâhı niteliğinde olan Akıncı Hava Üssü'ne indirdikleri belirtildi.

Darbeciler Diyarbakır'da 6 savaş uçağı gasp etmiş

Diyarbakır'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin tutuklanan komutanlar hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.​ ​İddianamede, darbe girişimi sırasında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden 8 şüphelinin 6 F-16 savaş uçağını gasbettikleri, Ankara'daki alçak uçuşlarda kullandıkları, bu uçakları daha sonra darbecilerin karargahı niteliğinde olan Akıncı Hava Üssüne indirdikleri belirtildi.

Görev tamam

Diyarbakır kırsalında 7 bin güvenlik personelinin katılımıyla 5 Mart’ta başlatılan operasyonda terör örgütü PKK’ya büyük darbe indirildi. 27’si ölü, 1’i sağ 28 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, teröristlerin kullandığı bir sığınakta ısı güdümlü ‘SA-18 Grouse’ olarak bilinen Rus yapımı ‘İgla’ füzesi ile çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır'da AK Parti otobüsüne taşlı saldırı

Merkez Kayapınar ilçesinde AK Parti kampanya otobüsüne taşlı saldırıda bulunuldu.

Lice'de 2 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Diyarbakır Lice'de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütü mensubu 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Diyarbakır'da bıçaklı saldırgan vuruldu

Diyarbakır'daki Nevruz alanına şüpheli bir çanta ile gelen ve polis ekiplerinin müdahalesine karşı direnen bıçaklı şahıs etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'daki yasak kaldırıldı

Diyarbakır'ın Lice ile Hani ilçesinde PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar nedeniyle 19 Mart Pazar günü 10 köyde uygulanan sokağa çıkma yasağı, bugün sabah saat 08.00'den itibaren kaldırıldı.

PKK sığınağında güdümlü füze bulundu

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçeleriyle Bingöl sınırı arasında devam eden operasyonlarda, 2 teröristin daha cesedi bulunurken, örgüt elemanlarının kullandığı sığınakta, ısı güdümlü SA-18 Grouse füzesi ile çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

Diyarbakır'da 6 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölücü terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda 20 Mart'ta Lice’de 6 teröristin etkisiz hale getirildiği, Silopi’de ise 4 teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Lice'den acı haber: 2 şehit

Diyarbakır'ın Lice İlçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik 5 Mart’ta başlatılan süpürme harekatından dün acı haber geldi. Çembere alınan PKK’lı hainlerle çıkan çatışmada bir yüzbaşı ve bir uzman çavuş şehit oldu. Operasyonda 7 PKK’lı ise öldürüldü. Akşam saatlerinde 10 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı

Lice ve Hani ilçelerindeki 10 kırsal mahallede terör örgütüne yönelik operasyon dolayısıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice'de 2 asker şehit

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda 2 asker şehit oldu. Operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'da nevruza izin çıktı

HDP ve DBP'nin Diyarbakır'da organize edeceği nevruz kutlamalarına Diyarbakır Valiliği tarafından izin verildi. Valiliğin izin vermesinin ardından HDP ve DBP'liler bugünden itibaren Nevruz alanında hazırlıkları tamamlamak için çalışma başlattı.

Bir haftada 33 terörist etkisiz

Türk Silahlı Kuvvetlerince, son bir haftada Diyarbakır, Bingöl, Siirt, Batman, Bitlis, Hakkari ve Şırnak'ta yürütülen operasyonlarda 28 PKK'lı terörist, Suriye'nin kuzeyinde de 5 PKK/PYD mensubu olmak üzere 33 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Terör örgütü PKK’nın kod isim oyunu

Türkiye'de Amed, Kandil'de Irak, gibi kod isimleri kullanan PKK, Şengal'de ise Şengali kod ismini kullanmaya başladı. Terör estirdiği bölgelerde yerel halkın sempatisini kazanmak ve işbirlikçi devşirebilmek için özellikle yerel isimleri kod isim olarak kullanıyorlar.

Diyarbakır'da PKK'ya son bir ayda ağır darbe

Diyarbakır'da güvenlik güçleri, bölücü terör örgütü PKK'nın kış yapılanmasına ve yasadışı oluşumlara şubat ayında göz açtırmadı. Polis ve jandarma sorumluluk alanında yapılan 544 operasyonda, 347 şahıs hakkında adli işlem yapıldığı, bunlardan 53'ünün tutuklandığı belirtildi. Operasyonlarda bir PKK'lı terörist ölü, bir PKK'lı terörist de yaralı olarak ele geçirildi.

Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı sona erdi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon dolayısıyla 18 kırsal mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır'da markete el yapımı patlayıcıyla saldırı

Diyarbakır'da Merkez Bağlar ilçesinde yüzü maskeli terör örgütü PKK yandaşlarınca bir markete el yapımı patlayıcıyla saldırı yapıldı. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadı.

Lice'de 390 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çok sayıda örgütsel doküman ile 390 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

Mardin'de 2 askerimiz şehit oldu

Mardin-Diyarbakır karayolunda PKK'lı teröristler, önceden tuzakladıkları patlayıcıyı karayolunda patlayıcı tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçlerinin geçişi sırasında infilak ettirdi. Düzenlenen hain saldırıda 2 askerimiz şehit oldu.

Lice'de 20 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik 7 bini aşkın personelin katılımıyla düzenlenen operasyonda 20 sığınak imha edildi.

Diyarbakır'daki operasyon 7 bin personelle sürüyor

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik 7 bini aşkın personelin katılımıyla düzenlenen operasyonda bir terörist ile onlara yardım ve yataklık eden 2 kişi yakalandı. Operasyonda 6 mutfak tüpü içerisinde 300 kilogram amonyum nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı düzeneği ve 341 kilogram esrar ele geçirildi.

2 genç teğmendiler 8 PKK'lıyı devirdiler!

Güneydoğu'da görev yapan iki teğmenin kahramanlık öyküsü göğüs kabarttı. PKK terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerine bir gün bir mağarada terörist olduğuna dair istihbarat geliyor. Komandolar üstlerinde 40 kilo ağırlıkla önce 30 kilometre yürüyor. Dağ taş kayalardan arasında geçerek mağaraya ulaşıyorlar ama mağara bomboş çıkıyor. Uçurumun dibinde. Kahramanlık destanının sonrasını güvenlik uzmanı Abdullah Ağar yazdığı kitabında bu sözlerle anlatıyor...

Diyarbakır'da 'Teröre lanet, şehide saygı' mitingi

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde düzenlenen "Teröre lanet, şehide saygı" mitinginde bir araya gelen binlerce kişi, terör örgütlerine tepki gösterdi.

Bir haftada 98 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince son bir haftada Diyarbakır, Bingöl, Siirt, Mardin, Bitlis, Batman ve Kars'taki terörle mücadele operasyonlarında 27, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamındaki operasyonlarda ise 71 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Güneydoğu kaliteli belediye hizmetlerine kavuşuyor

İçişleri Bakanlığınca DBP'li belediyelere görevlendirme yapılan Diyarbakır, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt'te yıllardır hizmete adeta susayan bölge halkına hak ettiği imkanları sunmak için başlatılan hummalı çalışmalar sürüyor.

Bahar temizliği

Terör örgütü PKK'ya yönelik Diyarbakır Lice kırsalı ile Bingöl'ün Genç ilçesinde eşzamanlı operasyonlar sürüyor. Lice kuzeyi ile Genç arasında kalan kırsal bölgede 18 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından başlatılan geniş kapsamlı operasyonlarda teröristler sıcak temas sağlandı.

Diyarbakır'da 4 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik devam eden operasyonda 1'i kadın 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda çok sayıda çok mühimmat ele geçirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.