• Tarihe göre sırala

Niğde'de yine esrarengiz köpük yollara taştı

Niğde'nin Bor ilçesinde dere yatağında oluşan, suyun aktığı kanalların ızgaralarından sokaklara taşan köpük yine yollara taştı.

FETÖ'nün 'İç Anadolu sorumlusu' yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "İç Anadolu Bölge sorumlusu" eşiyle birlikte Niğde'de gözaltına alındı.

4 ilde FETÖ operasyonu: 6 tutuklama

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik Niğde merkezli 4 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan 10 zanlıdan 6'sı tutuklandı.

2 başlı 6 ayaklı kuzu şoke etti

Niğde'nin Bor ilçesinde İlkay Öztürk'e ait koyunun doğurduğu çift başlı, 6 ayaklı ve 2 kuyruklu kuzu, sadece 2 dakika yaşayabildi. Kuzu doğar doğmaz köyün muhtarını arayarak yardım isteyen İlkay Öztürk, hayatında ilk kez böyle bir şey gördüğünü söyledi.

Şehit Halisdemir'in kabrine doğum gününde ziyaret

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ömer Halisdemir'in 43. doğum gününde, vatandaşlar kabrini ziyaret etti. Ziyaretçilerden Hüseyin Çoban, "O artık şehitlik mertebesine ermiştir, her gün onun için doğum günüdür" şeklinde konuştu.

Niğde'de 'helikopter düştü' ihbarı asılsız çıktı

112 Acil Çağrı Merkezine gelen telefon üzerine yapılan araştırma sonrası ihbarın asılsız olduğu belirlendi, aramayı yapan kişinin bulunması için çalışma başlatıldı.

4 ilde FETÖ operasyonu: ByLock'cu 15 kişi gözaltında

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik Niğde merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı belirlenen 15 kişi gözaltına alındı.

Niğde'deki esrarengiz köpüğün nedeni belli oldu

Niğde'nin Bor ilçesinde Akkaya Barajı'ndan gelen suyun aktığı kanallardan fışkıran köpüğün, barajın dip savağından çıkan suyun oksijenle temas etmesi sonucu ortaya çıktığı belirlendi.

Niğde'de esrarengiz köpük yollara taştı

Niğde'nin Bor ilçesinde dere yatağında oluşan, suyun aktığı kanalların ızgaralarından sokaklara taşan köpüğün nedeni araştırılıyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Bor ilçe merkezinden geçen dere yatağında oluşan köpüğün nedeninin belirlenmesi için başlatırken, köpük evlerin önlerini, yolları ve bazı araçları kapladı.​

Aylardır aranan kadın terörist otobüste yakalandı

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu iddiasıyla aranan kadın, yolcu otobüsünde yakalandı.

Niğde'de 12 günde 500 ölü kuzu doğdu

Bor ilçesine bağlı Bayat köyünde bir yetiştiriciye ait koyunlar 500 ölü kuzu doğurdu. Yetiştirici Serdar Kılıç "Yapılan tahlillerde kuzu attıracak en etkin 3 hastalığa rastlanmadığı yazıyor. Bunun haricinde 7 ayrı tahlil daha yapmışlar, koyunlarımızda hiçbir hastalık, bakteri, virüs bulunamadı. Hala neden böyle olduğunu bulmaya çalışıyoruz" dedi.

Niğde’de kar ve tipi kazaya neden oldu: 1 yaralı

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve tipi kazaya neden oldu, kazada 1 kişi yaralandı.

Köylülerin korkulu rüyası 'Eşkıya' yakalandı

Niğde'de 12 yıldır dağlarda yaşayan ve 12 ayrı suçtan yaklaşık 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan ve köy halkının 'Eşkıya' olarak tabir ettiği şahıs yakalandı.

Üniversite girişine Ömer Halisdemir anıtı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, merkez yerleşkesi girişine 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in anıtını yaptırdı.

Umudumuz bu yasa

Küçük yaşta evlilikleri kapsayan düzenleme ile eşlerine kavuşma umudu doğan kadınlar, yasayla ilgili oluşturulan olumsuz algıya tepki gösteriyor. Çocuklarının babasız büyüdüğünü söyleyen kadınlar, “Karşı çıkanlar bizi hiç mi düşünmüyor? Bizim durumumuz zorla alıkoyma, kaçırma veya tecavüz değil. Bunu ayırt etsinler, yuvamız bozulmasın” diyorlar.

"Niğde'nin adı 'Halisniğde' olsun"

TBMM Dilekçe Komisyonuna yapılan başvuruda, Niğde'nin adının Ömer Halisdemir'in isminden esinlenerek, "Halisniğde" ya da "Demirniğde" şeklinde değiştirilmesi istendi.

Şehidimizi reklamlarınıza alet etmeyin

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi oğullarının isminin ve fotoğraflarının hiçbir film veya reklamda kullanılmasını istemediklerini açıkladı.

Ömer Halisdemir'in ailesi dava açacak

FETÖ'nün darbe girişim gecesi cuntacı general Semih Terzi'yi vuran, şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesi, oğullarının isminin ve fotoğraflarının hiçbir film ve reklamda kullanılmasını istemediklerini açıkladı.

Damadının yakınına defnedildi

Darbecilerce şehit edilen kahraman astsubay Ömer Halisdemir'in kayınvalidesi Fatma Halisdemir vefat etti. Merhumenin cenazesi damadının yakınına defnedildi.

Vurduğu haini iyi tanıyordu

15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit olanlar anısına düzenlenen Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi kupası, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'e takdim edildi.

'Ömer Halisdemir vurduğu hainle 5 yıl görev yapmış'

FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olanların anısına düzenlenen Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi kupası, şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'e takdim edildi. Baba Halisdemir, "Ömer Halisdemir, vurduğu hainle 5 yıl görev yapmış. Afganistan'da 1 yıl kaldı. Oğlum görev yaptığı 20 yılının 10 yılını Kuzey Irak'ta geçirdi. Ömer bu komutanı tanırmış şükürler olsun teslim etmedi, kendi şehit oldu ama kanını aldı" dedi.

Düğün salonundan Halisdemir'in kabrine geldiler

Niğde'de dünyaevine giren Yasemin ve Hıfzı Ünsal çifti, düğün salonundan çıktıktan sonra, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in mezarına giderek dua etti.

Oğlundan önce Halisdemir’in kabrine gitti

Niğde’den ve farklı illerden gelen yüzlerce kişi dün, şehit Ömer Halisdemir’in kabrine akın etti. Oğlunu bir yıl önce kanserden kaybeden 85 yaşındaki Ayşe Sülüsmanlar, oğlundan önce Halisdemir’in kabrine giderek dua etti.

Oğlundan önce Ömer Halisdemir'in kabrine gitti

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabri, Kurban Bayramı arifesinde ziyaretçi akınına uğruyor. Ziyaretçiler arasındaki 85 yaşındaki bir kadın, bir sene önce kanserden kaybettiği oğlunun mezarına gitmeden önce kahraman şehidin kabrini ziyarete geldiğini söyledi.

Zengenli vatandaşlardan 'Niğde' talebi

Konya'ya 240 kilometre mesafedeki Ereğli ilçesine bağlı Zengen Mahallesi'nde yaşayanlar, şehir merkezinden uzak kalmalarından doğan sıkıntılardan dolayı Niğde'ye bağlanmak istiyor.

İranlı sığınmacı cevap gelmeyince göz kapağını da dikti

Niğde'de sığınmacı olarak yaşayan İran uyruklu Gholam Reza Shırdam, başka ülkeye sığınma talebine cevap vermediğini öne sürdüğü Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğini protesto amacıyla bu kez sol göz kapağını dikti.

Ömer Halisdemir'in babasının Erdoğan'dan isteği

Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldüren Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğlunu şehit ettiği belirlenen Binbaşı Fatih Şahin ile Üsteğmen Mihrali Atmaca'nın idam edilmesini istedi, bu isteğini telefonla konuştuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'na da ilettiğini söyledi.

Kahraman askerin mezarını 100 bin kişi ziyaret etti

Darbeci general Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'nde bulunan kabri ziyaretçi akınına uğruyor.

Ömer Halisdemir'in adı havaalanında yaşatılacak

Niğde Belediyesi, 15 Temmuz akşamı Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen ve darbenin önlenmesinde büyük pay sahibi olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adının, yapılması planlanan havaalanına verilmesi için çalışma başlattı.

Halisdemir'in ailesinden duygulandıran talep

15 Temmuz gecesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci generali vuran ancak kendisi de şehit düşen Ömer Halisdemir'in ailesinden duygulandıran bir talep geldi: "Devlet dışında kimseden yardım istemiyoruz. Sadece Çukurkuyu'da, Ömer'in de okuduğu okul yenilensin yeter."

Niğde'de eşkiyalar 14 yaşındaki kızı kaçırdı

Niğde'nin Fesleğen köyünde kuzeniyle birlikte babaannesine ekmek almaya giden genç kız, silahlı kişiler tarafından kaçırıldı. Jandarma ve polis ekiplerince dağda operasyona devam diyor.

Kahraman Astsubay'ın adı meydanda yaşatılacak

Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığında görevliyken, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı, Niğde'nin en büyük meydanında yaşatılacak.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.