• Tarihe göre sırala

Niğde'de 12 günde 500 ölü kuzu doğdu

Bor ilçesine bağlı Bayat köyünde bir yetiştiriciye ait koyunlar 500 ölü kuzu doğurdu. Yetiştirici Serdar Kılıç "Yapılan tahlillerde kuzu attıracak en etkin 3 hastalığa rastlanmadığı yazıyor. Bunun haricinde 7 ayrı tahlil daha yapmışlar, koyunlarımızda hiçbir hastalık, bakteri, virüs bulunamadı. Hala neden böyle olduğunu bulmaya çalışıyoruz" dedi.

Niğde’de kar ve tipi kazaya neden oldu: 1 yaralı

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve tipi kazaya neden oldu, kazada 1 kişi yaralandı.

Köylülerin korkulu rüyası 'Eşkıya' yakalandı

Niğde'de 12 yıldır dağlarda yaşayan ve 12 ayrı suçtan yaklaşık 30 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan ve köy halkının 'Eşkıya' olarak tabir ettiği şahıs yakalandı.

Üniversite girişine Ömer Halisdemir anıtı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, merkez yerleşkesi girişine 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in anıtını yaptırdı.

Umudumuz bu yasa

Küçük yaşta evlilikleri kapsayan düzenleme ile eşlerine kavuşma umudu doğan kadınlar, yasayla ilgili oluşturulan olumsuz algıya tepki gösteriyor. Çocuklarının babasız büyüdüğünü söyleyen kadınlar, “Karşı çıkanlar bizi hiç mi düşünmüyor? Bizim durumumuz zorla alıkoyma, kaçırma veya tecavüz değil. Bunu ayırt etsinler, yuvamız bozulmasın” diyorlar.

"Niğde'nin adı 'Halisniğde' olsun"

TBMM Dilekçe Komisyonuna yapılan başvuruda, Niğde'nin adının Ömer Halisdemir'in isminden esinlenerek, "Halisniğde" ya da "Demirniğde" şeklinde değiştirilmesi istendi.

Şehidimizi reklamlarınıza alet etmeyin

Şehit Ömer Halisdemir'in ailesi oğullarının isminin ve fotoğraflarının hiçbir film veya reklamda kullanılmasını istemediklerini açıkladı.

Ömer Halisdemir'in ailesi dava açacak

FETÖ'nün darbe girişim gecesi cuntacı general Semih Terzi'yi vuran, şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ailesi, oğullarının isminin ve fotoğraflarının hiçbir film ve reklamda kullanılmasını istemediklerini açıkladı.

Damadının yakınına defnedildi

Darbecilerce şehit edilen kahraman astsubay Ömer Halisdemir'in kayınvalidesi Fatma Halisdemir vefat etti. Merhumenin cenazesi damadının yakınına defnedildi.

Vurduğu haini iyi tanıyordu

15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit olanlar anısına düzenlenen Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi kupası, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'e takdim edildi.

'Ömer Halisdemir vurduğu hainle 5 yıl görev yapmış'

FETÖ'nün darbe girişiminde şehit olanların anısına düzenlenen Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi kupası, şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'e takdim edildi. Baba Halisdemir, "Ömer Halisdemir, vurduğu hainle 5 yıl görev yapmış. Afganistan'da 1 yıl kaldı. Oğlum görev yaptığı 20 yılının 10 yılını Kuzey Irak'ta geçirdi. Ömer bu komutanı tanırmış şükürler olsun teslim etmedi, kendi şehit oldu ama kanını aldı" dedi.

Düğün salonundan Halisdemir'in kabrine geldiler

Niğde'de dünyaevine giren Yasemin ve Hıfzı Ünsal çifti, düğün salonundan çıktıktan sonra, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in mezarına giderek dua etti.

Oğlundan önce Halisdemir’in kabrine gitti

Niğde’den ve farklı illerden gelen yüzlerce kişi dün, şehit Ömer Halisdemir’in kabrine akın etti. Oğlunu bir yıl önce kanserden kaybeden 85 yaşındaki Ayşe Sülüsmanlar, oğlundan önce Halisdemir’in kabrine giderek dua etti.

Oğlundan önce Ömer Halisdemir'in kabrine gitti

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in kabri, Kurban Bayramı arifesinde ziyaretçi akınına uğruyor. Ziyaretçiler arasındaki 85 yaşındaki bir kadın, bir sene önce kanserden kaybettiği oğlunun mezarına gitmeden önce kahraman şehidin kabrini ziyarete geldiğini söyledi.

Zengenli vatandaşlardan 'Niğde' talebi

Konya'ya 240 kilometre mesafedeki Ereğli ilçesine bağlı Zengen Mahallesi'nde yaşayanlar, şehir merkezinden uzak kalmalarından doğan sıkıntılardan dolayı Niğde'ye bağlanmak istiyor.

İranlı sığınmacı cevap gelmeyince göz kapağını da dikti

Niğde'de sığınmacı olarak yaşayan İran uyruklu Gholam Reza Shırdam, başka ülkeye sığınma talebine cevap vermediğini öne sürdüğü Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğini protesto amacıyla bu kez sol göz kapağını dikti.

Ömer Halisdemir'in babasının Erdoğan'dan isteği

Darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldüren Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğlunu şehit ettiği belirlenen Binbaşı Fatih Şahin ile Üsteğmen Mihrali Atmaca'nın idam edilmesini istedi, bu isteğini telefonla konuştuğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'na da ilettiğini söyledi.

Kahraman askerin mezarını 100 bin kişi ziyaret etti

Darbeci general Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'nde bulunan kabri ziyaretçi akınına uğruyor.

Ömer Halisdemir'in adı havaalanında yaşatılacak

Niğde Belediyesi, 15 Temmuz akşamı Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen ve darbenin önlenmesinde büyük pay sahibi olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adının, yapılması planlanan havaalanına verilmesi için çalışma başlattı.

Halisdemir'in ailesinden duygulandıran talep

15 Temmuz gecesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan darbeci generali vuran ancak kendisi de şehit düşen Ömer Halisdemir'in ailesinden duygulandıran bir talep geldi: "Devlet dışında kimseden yardım istemiyoruz. Sadece Çukurkuyu'da, Ömer'in de okuduğu okul yenilensin yeter."

Niğde'de eşkiyalar 14 yaşındaki kızı kaçırdı

Niğde'nin Fesleğen köyünde kuzeniyle birlikte babaannesine ekmek almaya giden genç kız, silahlı kişiler tarafından kaçırıldı. Jandarma ve polis ekiplerince dağda operasyona devam diyor.

Kahraman Astsubay'ın adı meydanda yaşatılacak

Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığında görevliyken, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adı, Niğde'nin en büyük meydanında yaşatılacak.

Darbe kalkışmasında Niğde 4 şehit verdi

Dün gece yaşanan darbe kalkışmasında İstanbul ve Ankara'da çıkan çatışmalarda şehit olan 49 yaşındaki Kemal Tosun ve 44 yaşındaki Varol Tosun'un baba evine acı haber ulaştı. Olaylarda Ramazan Konuş ve Yalçın Algıran isimli siviller de hayatını kaybetti.

Niğde'de paniğe yol açan kokunun nedeni

Niğde'de dereye bırakılan atıktan kaynaklandığı değerlendirilen koku paniğe yol açarken, çok sayıda vatandaş da rahatsızlanarak hastanelere başvurdu. Kokunun dereye izinsiz bırakılan atıktan kaynaklandığı belirlendi.

Niğde'de paniğe neden olan koku metan gazı

Niğde'de kent merkezinde sahur vakti yayılan ağır ve kötü bir koku paniğe neden oldu. Yaklaşık 100 kişinin etkilenerek hastaneye akın ettiği kokunun, Kızılca Deresi'nde biriken metan gazından kaynaklandığı belirlendi.

Kurbağalara zarar veren 9 kişiye 368 bin TL ceza

Niğde'nin Ulukışla ilçesi sınırlarında Bolkar Dağları'ndaki Çiniligöl ve Karagöl'de yaşayan, Bern Sözleşmesi ile de koruma altında bulunan ötmeyen kurbağalara zarar verdiği belirlenen 9 kişiye kişi başı 40 bin 913 lira'dan toplam 368 bin 217 lira ceza kesildi.

IŞİD’e ilk müebbet

2014 Mart'ında Niğde’de 2 polisi şehit eden IŞİD’li teröristler için karar açıklandı. Tutuklu 4 sanığa, toplamda 10 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 454 yıl 6 ay hapis cezası verildi. IŞİD’in Türkiye’deki ilk saldırısına ilişkin açıklanan karar, örgüte yönelik ilk hüküm olma özelliği taşıyor.

DAEŞ'li teröristlere 10 kez ağırlaştırılmış müebbet

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde bir astsubay ve bir polisin şehit olması, bir vatandaşın yaşamını yitirmesi, 7'si asker 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısına ilişkin açılan davada, DAEŞ mensubu 4 sanığa, toplam 10 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 454 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

İranlı sığınmacı ağzını ve kulaklarını dikti

Niğde'de sığınmacı olarak yaşayan İran uyruklı Gholam Reza Shırdam, başka bir ülkeye sığınma talebine cevap vermediğini iddia ettiği Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ni protesto etmek amacıyla ağzını ve kulaklarını dikti

Ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Yurt genelinde etkili olan yağışlı hava Niğde'de de zor anlar yaşattı. Saat 14.30 sıralarında aniden başlayan dolu yağışı yaklaşık 15 dakika sürünce vatandaşa zor anlar yaşattı. Ceviz büyüklüğünde yağan doludan kaçan vatandaşlar duraklara ve iş yerlerinin tentelerinin altına sığındı. Dolu yağışı sebze ve meyve bahçelerine de zarar verdi.

Yağmur altında tek başına İstiklal Marşı okudu

Niğde'de yağmur nedeniyle okul içerisindeki İstiklal Marşı töreninin okul bahçesinde olduğunu sanan 9 yaşındaki ilkokul 3. sınıf öğrencisi Kerim Ertaş içeriden gelen İstiklal Marşı sesini duyar duymaz Atatürk büstü önünde yağmur altında tek başına saygı duruşunda bekledi. Kerim'in İstiklal Marşı'nı tek başına okuması bir veli tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Niğde'deki DAEŞ davası ertelendi

Niğde'nin Ulukışla ilçesinde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşma çıkışında şehit Üstçavuş Adil Kozanoğlu'nun annesi Hatice Kozanoğlu, "İnşallah hak ettiği cezayı alacaklar adalet yerini bulacak" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.