Afyonkarahisar Seçim Sonuçları 2024 - Afyonkarahisar Yerel Seçim Sonucu 31 Mart - Afyonkarahisar Oy Oranları Sonuçları

Afyonkarahisar 2024 Seçim Sonuçları - Afyonkarahisar 31 Mart 2024 Belediye Başkanlığı ve Yerel Seçim Oy Sonuçları ve Oranları seçmenler tarafından merak konusu. Afyonkarahisar ve ilçelerinde hangi adaylar ne kadar oy aldı? Adayların yarıştığı yerel seçimlerde hangi aday ne kadar oy aldı, sandık sonuçlarına göre partilerin oy dağılımı ve oy oranları ile seçim anlık verileri YSK'nın seçim yasaklarını kaldırmasıyla birlikte yenisafak.com seçim sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. İşte Afyonkarahisar 31 Mart yerel seçim sonuçları sorgulama sayfası...

Afyonkarahisar Yerel Seçim Sonuçları 31 Mart 2024

Afyonkarahisar için 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçları oy verme işleminin sona ermesiyle birlikte vatandaşlar tarafından yakından takip edilmekte. Yenisafak.com seçim sayfası, Afyonkarahisar genelinde ve ilçeler düzeyinde detaylı oy dağılımları, geçerli ve geçersiz oy istatistikleri, sandık açılma oranları gibi temel bilgileri sunuyor. Ayrıca, belediye başkan adaylarının kim olduğu, aldıkları oy oranı ve partilere göre sıralanan gibi bilgilere de erişim sağlayabilirsiniz. Afyonkarahisar ve ilçeleri 2024 seçim sonuçlarına, partilerin ilçe belediye başkanlıklarındaki toplam kazanılan belediyeler, oy oranları ve genel meclisi seçim sonuçları son durumu canlı olarak Yeni Şafak'ta. İşte Afyonkarahisar 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçları sorgulama sayfası...

Afyonkarahisar Seçim Sonuçları 2024

31 Mart Afyonkarahisar yerel seçim sonuçları oy sayım işleminin tamamlanmasının ardından belli olmaya başlayacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından yayın yasağının kaldırılmasıyla birlikte Afyonkarahisar 2024 , adayların ve partilerin oy oranları ile 31 Mart 2024 yerel seçim sonucuna göre Afyonkarahisar belediyesini kim kazandı, belediye başkanı kim oldu? sorusun cevabı da netlik kazanacak.

AFYONKARAHİSAR SEÇİM SONUÇLARI 31 MART 2024

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayları 2024

Afyonkarahisar seçim sonuçları adayların oy oranları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Afyonkarahisar'da AK Parti adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, MHP adayı Sezer Küçükkurt, Yeniden Refah adayı Şükrü Sarıdere ne kadar oy aldığı, adayların oy oranları, anlık oy dağılımları ile belediye meclisi seçim sonuçları ile AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti, DEM, Yeğden Refah Partisi olmak üzere seçime katılan partilerin kazandıkları meclis üyesi sayılarına Yeni Şafak seçim sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar seçim sonuçları belediyeyi hangi partinin adayı kazandı?

Afyonkarahisar seçim sonuçlarına göre 2019’da yapılan yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı Mehmet Zeybek %43 oy oranı ile Afyonkarahisar belediye başkanı seçilmişti. İYİ Parti'nin adayı Mahmut Koçak ise oyların %39,7'sini almıştı.

Hüseyin Ceylan Uluçay kimdir?

Hüseyin Ceylan Uluçay, 1986 yılında Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar ilinde tamamladı.

Hüseyin Ceylan Uluçay, Yaşar Üniversitesi işletme bölümünü bitirdi. Ardından Afyonkarahisar mali müşavirlik görevini icra etmeye başladı.

Halen mali müşavirlik yapmakta olup aynı zamanda ticaretle uğraşmaktadır. Hüseyin Ceylan Uluçay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sezer Küçükkurt kimdir?

Sezer Küçükkurt, 04.12.1976 tarihinde Afyonkarahisar Merkez’de dünyaya gelmiştir. Baba adı Şükrü, anne adı Münevvere’dir. Afyonkarahisar Merkez’de bulunan Sahipata İlkokulu, Şemsettin Karahisari Ortaokulu ve Afyon Lisesi’nden mezun olmuştur. İlkokuldan itibaren aile işletmesi olan Kocatepe Gazetesi ve matbaasında tüm kademelerde eğitim hayatı boyunca da görev yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Muhasebe bölümündeki eğitimin yarıda bırakarak askere gitmiş, askerlik görevini ulaştırma er olarak Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda tamamlamıştır.

Askerlik dönüşü gazetecilik mesleğine devam etmiştir. Yaygın medya kuruluşlarının Afyonkarahisar temsilciliklerini yaparken Kocatepe Gazetesi’nin yayınını da basılı gazete, internet gazetesi, sosyal medya hesapları ve web tv olarak devam ettirmektedir. Matbaacılık faaliyetleri kapsamında Afyonkarahisar’da yayınlanan 7 günlük gazetenin 5’nin baskı hizmetlerini yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Fakültesi’nden mezun olan Sezer Küçükkurt evli, İrem, Emir ve Eren isimli üç çocuk babasıdır.

Partilerin oy pusulasındaki yerleri

Partilerin oy pusulasındaki sıralaması şöyle;

1 - AK Parti

2- İYİ Parti

3 - Sol Parti

4 - Büyük Birlik Partisi

5 - Memleket Partisi

6 - Anavatan Partisi

7 - DSP

8 - Yeniden Refah Partisi

9 - DEM Parti

10 - Türkiye Komünist Partisi (TKP)

11 - Anadolu Birliği Partisi

12 - Zafer Partisi

13 - Halkın Kurtuluş Partisi

14 - Türkiye Komünist Hareketi

15 - Bağımsız Türkiye Partisi

16 - Gelecek Partisi

17 - Yeni Türkiye Partisi

18 - CHP

19 - Emek Partisi

20 - HÜDA-Par

21 - Hak ve Özgürlükler Partisi

22 - Ocak Partisi

23 - Adalet Birlik Partisi

24 - Demokrat Parti

25 - Güç Birliği Partisi

26 - Millet Partisi

27 - Milli Yol Partisi

28 - Adalet Partisi

29 - Genç Parti

29 - Aydınlık Demokrasi Partisi

30 - MHP

31 - TİP

32 - Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Parti)

33 - Saadet Partisi

34 - Vatan Partisi

ÖZGÜN
YSK kurallarına göre oyların geçerli ve geçersiz sayıldığı durumlar: İşte oy kullanmanın püf noktaları

ÖZGÜN
Yüksek Seçim Kurulu hangi ilde saat kaçta oy verileceğini açıkladı