Buldukları kredi kartı ile alışveriş yaptılar

Sultangazi’de bir vatandaşın para yatırmak için gittiği ATM’de düşürdüğü kredi kartını bulan şahıslar, 5 ayrı noktadan toplam bin lira değerinde alışveriş yaptılar. Hırsızların alışveriş yaptıkları o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber Merkezi İHA
Sultangazi

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 20.30 sıralarında Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre İhsan Derici isimli vatandaş akşam saatlerinde para yatırmak için gittiği ATM’den dönerken farkında olmadan kredi kartını düşürdü.

Kredi kartını bulan dayı ve yeğen olduğu düşünülen kişiler ise temassız özelliğini kullandıkları kart ile 5 ayrı noktadan bin lira değerinde alışveriş yaptılar.

“Cep telefonuma bildirim geldi ve kartımdan harcama yapıldığını gördüm”

Yaşanan olayı anlatan İhsan Derici, "Akşam üzeri ATM’ye gittim ben ve para yatırdım. Bir sefer yatırdım almadı ikinci sefer de yatırdım almadı ben de kızdım almayınca sonra yatırırım dedim parayı cebime koydum ve ATM’nin başından ayrıldım. Ayrıldıktan sonra yarım saat içerisinde evime geçtim. Evime gittiğimde cep telefonuma bildirim geldi ve kartımdan harcama yapıldığını gördüm. O telaş ile bankayı aradım iptal ettirene kadar 5 ayrı yerden ödeme yapılmış sonra bankadan kapattırdım kartımı. Sonra karakola gidip şikayetçi oldum bin TL değerinde alışveriş yapıldığını gördük. 5 ayrı yerden bin TL değerinde alışveriş olmuş ve biz araştırdık bu şahısları ve dayı-yeğen yani akraba olduklarını öğrendik, adreslerini öğrendik" dedi.

Olay anı kamerada

Buldukları kredi kartı ile 5 ayrı noktadan temassız özelliğini kullanarak alışveriş yapan şahısların görüntüsü ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde dayı ve yeğen olduğu iddia edilen şahısların girdikleri bir marketten alışveriş yaptıkları görülüyor.

FOTOĞRAF 7
Elazığ'da 'bu kadarına da pes' dedirten hırsızlık: Kamyonla köye gelen hırsızlar 15 evi talan etti
Elazığ'da yazlık olarak kullanılan köye kamyonla gelen hırsızlar, kapı, pencere ve duvarları kırarak girdikleri 15 evi talan etti. Televizyondan peteğe, bakır kazandan çamaşır makinesine değerli gördükleri her şeyi kamyona yükleyen hırsızlar, kayıplara karıştı. Haberi aldıktan sonra koşarak evlerine gelen vatandaşlar şok geçirirken, jandarma ekipleri şüphelilerin bulunması için geniş çaplı çalışma başlattı.

GÜNDEM
Bursa’da 71 suçtan kaydı olan hırsız yakalandı