MSB: İngilizler Eurofighter satışı konusunda Almanları ikna edilmesine yardım edecekler

MSB kaynaklarından yapılan açıklamada, "Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İngiliz mevkidaşı ile yaptığı son görüşmede Eurofighter konusu ele alındı. İngilizler uçak satışı konusunda Almanları ikna edilmesine yardım edecekler." denildi. Bakanlık kaynakları, milli muharip uçağı KAAN’ın yakında ilk uçuşu gerçekleştirerek TSK’nın envanterine girmesi için büyük bir hızla çalışıldığına işaret etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Eurofighter uçağı

MSB'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 01 Ocak’tan itibaren 1976’ya, 24 Temmuz 2015’ten itibaren ise 39 bin 319’a ulaştı. Pençe-Kilit Harekatı’nda bugüne kadar 647 terörist etkisiz hale getirildi.

Hudutlarımızda; son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 220 şahıs yakalandı. Bu şahıslardan 4’ü FETÖ terör örgütü mensubu olmak üzere 5’i teröristtir. 2 bin 391 şahıs ise hududu geçemeden engellendi. Böylece, yıl içerisinde hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışırken yakalananların sayısı 12 bin 687’ye yükseldi.

Gazze için bugüne kadar Hava Kuvvetlerimize ait 12 uçakla 222,5 ton insani yardım malzemesi bölgeye sevk edilmiş, ülkemize getirilen Gazzeli kardeşlerimizin sayısı ise 188 olmuştur.

Ayrıntılar geliyor