Rus turistler yeni yıla Türkiye'de girecek

Türkiye’nin yılbaşı döneminde de Rus turistlerin bir numaralı seyahat noktası olduğu bildirildi. Rusya merkezli bir seyahat sitesinin verilerine göre bilet satışlarında Türkiye'nin payının yüzde 28'i aştığı kaydedildi.

Haber Merkezi AA
Arşiv.

Rus turistler yılbaşı tatilinde yine Türkiye'yi tercih ettiği bildirildi.

Rus haber ajansı RİA Novosti’nin, Kupibilet adlı seyahat sitesinin verilerine dayandırdığı haberinde, Rusya’da yılbaşı döneminde vatandaşların seyahat için en çok bilet aldığı ülkelere ilişkin bilgilere yer verildi.

Yılbaşı döneminde vatandaşların tatil tercihini çoğunlukla Türkiye’den yana kullandıkları belirtilen haberde, bilet satışlarında Türkiye'nin payının yüzde 28'i aştığı kaydedildi.

Haberde, Türkiye’nin ardından Ermenistan’ın yüzde 16 payla ikinci sırada olduğu, İsrail ve Azerbaycan’ın ise yüzde 7'şer ile üçüncü sırayı paylaştığı aktarıldı.

  • Kültür ve Turizm Bakanlığınca açıklanan turizm istatistiklerine göre, Türkiye'ye 2022'nin 11 ayında 42 milyon 164 bin 954 yabancı ziyaretçi gelirken en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında 4 milyon 945 bin 198 kişi ile Rusya Federasyonu Almanya'nın ardından ikinci sırada yer aldı.

EKONOMİ
Antalya'da Rus turist sayısı 3 milyona ulaştı

FOTOĞRAF 12
Karadeniz'in cenneti, dünyaca ünlü turizm merkezi: Tatil dünyası olacak
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası ile ilgili, "Hayalimiz var. Ayder'de artık trafik ve egzoz dumanı olmayacak. Ayder, rahat rahat dolaşıp koşabilen çocuklarımızla beraber, bir tatil dünyası olacak" dedi.