Üç saatlik istifa: İyi Partili Altıntaş Twitter’da git-gel yaptı

Akşam saatlerinde sosyal medya hesabından istifa ettiğini 'Son siyasi gelişmeler ışığında' ifadeleriyle açıklayan İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş üç saat içinde geri adım attığını duyurdu. Altıntaş, "Değerli Genel Başkanımızla yaptığım istişare ve değerlendirme sonucu partimden istifamı geri almış bulunuyorum" şeklinde açıklama yaptı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda partisinden istifa ettiğini duyurmasının üzerinden çok geçmeden kararından vazgeçtiğini duyurdu.

Akşam saatlerinde sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyuran İYİ Partili Ayhan Altıntaş üç saat içinde geri adım attığını açıkladı:


"Değerli Genel Başkanımızla yaptığım istişare ve değerlendirme sonucu partimden istifamı geri almış bulunuyorum."

Başkanıyla istişare etti

Daha önceki paylaşımında, "Son siyasi gelişmeler ışığında, gördüğüm lüzum üzerine İYİ Partiden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum. Prof.Dr. Ayhan Altıntaş, Ankara Milletvekili" ifadelerini kullanan Altıntaş bu gece saatlerinde yaptığı paylaşımda ise, "Değerli Genel Başkanımızla yaptığım istişare ve değerlendirme sonucu partimden istifamı geri almış bulunuyorum. Saygılarımla." açıklamasını yaptı.

Ayhan Altıntaş kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Elektrik ve Elektronik Mühendisi derecesini 1979 yılında ve Yüksek Mühendis derecesini de 1981 yılında alan Ayhan Altıntaş, Doktorasını Ohio State University'de 1986 yılında tamamladı.

Altıntaş, Avustralya Milli Üniversitesinde çalıştıktan sonra 1988 yılında Yardımcı Doç. Dr. olarak Bilkent Üniversitesinde akademisyenliğe başladı. 1990 yılında doçent, 1996 yılında ise profesör oldu. Japonya Tokyo Teknoloji Enstitüsünde, Almanya Münih Teknik Üniversitesinde, Kanada Concordia Üniversitesinde profesör olarak görev aldı.

Bilkent Üniversitesinde 6 yıl Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, 3 yıl Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığı yapan Altıntaş, Bilkent bünyesinde kurulan İletişim ve Spektrum Yönetimi Araştırma Merkezinin Direktörü olarak görev aldı. Altıntaş aynı zamanda, IEEE Kıdemli Üyesi, URSI (Uluslararası Radyo Bilimcileri Birliği) Fellow,Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Mühendislik Eğitim Kurumları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) ve Türk Zeka Vakfı Üyesidir.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Altıntaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adayı olduğunu söyleyen Ersan Şen'i arayarak İYİ Parti Genel Merkezine davet etti

İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş istifa etti

İYİ Parti’den CHP’yi karıştıracak pazarlık iddiaları: Dört partiye 54 vekil teklif edildi