Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) kadrolu hemşire alımı yapıyor: Başvuru tarihi ve şartları açıklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2023 yılı 2. Dönem kadrolu hemşire alımı yapıyor. EGM hemşire alımı başvurusu 6-10 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Peki EGM hemşire alımı başvuruları nasıl yapılacak? Emniyet Genel Müdürlüğü hemşire alımı başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Haber Merkezi Yeni Şafak
EGM hemşire alımı başvuru tarihi ve şartları

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu pozisyonda hemşire alımı yapılacak. Peki, EGM hemşire alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? İşte, 2023 EGM hemşire alımı başvuru şartları.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) hemşire alımı başvuruları ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2023 yılı 2. Dönem kadrolu hemşire alımı için başvuruları 6-10 Kasım 2023 tarihleri arasında kabul edecek.

EGM hemşire alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adaylar, başvurularını E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

EGM hemşire alım sonuları nasıl öğrenilir?

Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) üzerinden alabileceklerdir.

EGM hemşire alımı başvuru şartları neler?

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

b. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

c. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d. Merkezi sınav puanı olarak yalnızca 2022 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

e. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

f. Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

g. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

Adaylara atama onayları hariç yapılacak duyurular, Emniyet Genel Müdürlüğü internet adresinden yapılacak olup adaylara ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.


31. dönem POMEM alımları olacak mı?

MSB duyurdu: Muvazzaf astsubay başvuru tarihleri belli oldu